Miasto

„Kto ma w Polsce HIV?” – spotkanie z Janiszewskim

Zapraszamy do Katedry i Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

28 maja, wtorek, godz. 18.00, Katedra i Klinika Psychiatryczna Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Nowowiejska 27, Sala (aula) nr. 28

Spotkanie z Jakubem Janiszewszkim, dziennikarzem radia TOK FM i „Gazety Wyborczej”, ale przede wszystkim autor książki Kto ma w Polsce HIV?

W dyskusji udział wezmą ponadto:

– dr Jacek Kowalski (Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie);

-Joanna Gałaj (pedagog, specjalista terapii uzależnień, konsultant ds. HIV/AIDS, Prezes Stowarzyszenia Wolontariuszy Wobec AIDS);

– Magdalena Niedźwiedzka (Państwowy Zakład Higieny)

– Krystyna Sokołowska (Stowarzyszenie Mały Książę).

Prowadząca: Agata Kwiatkowska (WUM)

O książce:

„Mamy sukces – mówi Ministerstwo Zdrowia, gdy przychodzi do rozmowy o polskiej epidemii HIV/AIDS. – Stworzyliśmy skuteczne instytucje, dobre systemowe rozwiązania, gęstą sieć organizacji pozarządowych. Radzimy sobie” – dodaje i idzie spać.

Książka Jakuba Janiszewskiego jest próbą interpretacji tego sennego marzenia. Bo to nie jest zwykły sen. To sen kogoś, kto łamie prawa reprodukcyjne, lekceważy mniejszości seksualne, ściga użytkowników narkotyków, nie prowadzi sensownej edukacji seksualnej, zapomniał o działaniach prewencyjnych, ma słaby trzeci sektor i mało przyjazną służbę zdrowia. A jednak śpi, jakby problem nie był jego. A jeśli nie jego – to czyj? Kto w Polsce ma HIV?

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij