Miasto

„Kto by miał na to czas?” czyli dystrybucja czasu w związkach poli

Goście: Krzysztof Pacewicz, Agnieszka Ziółkowska Prowadzenie: Marta Konarzewska

17 czerwca, poniedziałek, godz. 19.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa


Stowarzyszenie bez!miar serdecznie zaprasza, na kolejną odsłonę cyklu dyskusji o poliamorii. Tym razem zatrzymamy się nad problemem gospodarowania czasem. 


Czasem nie starcza nam czasu, aby zadbać o siebie. Sprawa się komplikuje, gdy musimy znaleźć czas dla „drugiej połówki”, bo czasem o czas jesteśmy zazdrośni. A co jeśli zamiast drugiej połówki znajdujemy trzy ćwiartki? Co gdy tworzymy relacje z wieloma osobami jednocześnie? Jak skutecznie i sprawiedliwie podzielić dobę? I czy trzeba się o to martwić?

Goście:
Krzysztof Pacewicz – publicysta, student, feminista, okazjonalnie aktywista. Zajmuje się współczesną filozofią polityczną, teorią krytyczną i makrosocjologią. Od ponad roku poza monogamią i nie zamierza do niej wracać. Pisywał do Przekroju, teraz prowadzi mikrobloga: http://www.facebook.com/krzysztofpacewicz.mikroblog

Agnieszka Ziółkowska – z wykształcenia hispanistka, italianistka. Aktywiska miejska i działaczka społeczna związana ze Stowarzyszeniem My-Poznaniacy. Walczyła przeciw powstaniu kontenerowego getta w Poznaniu i współorganizowała I Kongresu Ruchów Miejskich. Aktualnie na emigracji w Warszawie, od niedawna członkini członkini Krytyki Politycznej. Nie wierzy w monogamię, ale po otwarciu relacji doszła do wniosku, że poli choć fajne, to boli.

Prowadzenie:
Marta Konarzewska – współautorka powstającej książki o poliamorii w Polsce. 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij