Miasto

Kraków, 28 stycznia: Co dalej ze szkołami?

Debata o edukacji w Krakowie. Czy planowanych likwidacji szkół nie da się uniknąć? W dyskusji udział wezmą posłanka Anna Grodzka, wiceprezydent Anna Okońska-Walkowicz, Barbara Bohosiewicz, Magdalena Kaszulanis (ZNP) oraz Olga Szpunar (GW). Prowadzenie: Witold Mrozek (KP). 28 stycznia, sobota, Gazeta Cafe, ul. Bracka 14. 

Jak zmieniać krakowską oświatę? W całej Polsce samorządy chcą likwidować kolejne szkoły – mimo narastających protestów społecznych. Powodami mają być niż demograficzny i konieczność cięć budżetowych. Wśród około tysiąca placówek, które mają zniknąć tylko w tym roku, jest jedenaście krakowskich szkół i dziesięć MDK-ów. Czy ich likwidacja to jedyna droga? Czy na edukacji można oszczędzać? Jak państwo pomaga samorządom w utrzymaniu szkół? – o te i inne sprawy pytać będziemy w Gazeta Cafe przy ul. Brackiej 14, w sobotę 28 stycznia o godzinie 11:00.

 

W spotkaniu udział wezmą:

 

Anna Grodzka – posłanka na Sejm RP

Anna Okońska-Walkowicz – wiceprezydent Krakowa ds. edukacji i spraw społecznych

Barbara Bohosiewicz – wiceprzewodnicząca małopolskiego ZNP

Magdalena Kaszulanis – współtwórczyni Paktu dla Edukacji

Olga Szpunar – dziennikarka krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej”

 

Dyskusję poprowadzi Witold Mrozek („Krytyka Polityczna”)

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij