Miasto

Kraków, 28 stycznia: Co dalej ze szkołami?

Debata o edukacji w Krakowie. Czy planowanych likwidacji szkół nie da się uniknąć? W dyskusji udział wezmą posłanka Anna Grodzka, wiceprezydent Anna Okońska-Walkowicz, Barbara Bohosiewicz, Magdalena Kaszulanis (ZNP) oraz Olga Szpunar (GW). Prowadzenie: Witold Mrozek (KP). 28 stycznia, sobota, Gazeta Cafe, ul. Bracka 14. 

Jak zmieniać krakowską oświatę? W całej Polsce samorządy chcą likwidować kolejne szkoły – mimo narastających protestów społecznych. Powodami mają być niż demograficzny i konieczność cięć budżetowych. Wśród około tysiąca placówek, które mają zniknąć tylko w tym roku, jest jedenaście krakowskich szkół i dziesięć MDK-ów. Czy ich likwidacja to jedyna droga? Czy na edukacji można oszczędzać? Jak państwo pomaga samorządom w utrzymaniu szkół? – o te i inne sprawy pytać będziemy w Gazeta Cafe przy ul. Brackiej 14, w sobotę 28 stycznia o godzinie 11:00.

 

W spotkaniu udział wezmą:

 

Anna Grodzka – posłanka na Sejm RP

Anna Okońska-Walkowicz – wiceprezydent Krakowa ds. edukacji i spraw społecznych

Barbara Bohosiewicz – wiceprzewodnicząca małopolskiego ZNP

Magdalena Kaszulanis – współtwórczyni Paktu dla Edukacji

Olga Szpunar – dziennikarka krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej”

 

Dyskusję poprowadzi Witold Mrozek („Krytyka Polityczna”)

 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij