Miasto

Kraków, 22 lutego: O ACTA w Goethe-Institut

Dyskusja o wolnym dostępie do kultury i prawie własności intelektualnej w nowej rzeczywistości - Andreas Bogk, Andrzej Puczyński, Róża Thun. Moderacja: Konrad Gliściński22 lutego, środa, 2012, godz. 18.00, Goethe-Institut, Rynek Główny 20.

Ku zaskoczeniu komentatorów, podpisanie porozumienia ACTA wywołało w Polsce masowe protesty. Gwałtownie protestują przede wszystkim ludzie młodzi. Kontrowersje budzi szereg kwestii w obszarze wzajemnych oddziaływań sfery technologii, kultury, ekonomii oraz prawa: Jak można dopasować zasady prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej do nowej, cyfrowej rzeczywistości? Jak pogodzić interesy finansowe twórców (np. pisarzy, muzyków, filmowców) z ideałem wolnego dostępu do zasobów internetu? Jakie istnieją alternatywy dla tradycyjnych modeli finansowania kultury?

 

O tych i innych kwestiach dyskutują:

 

Andreas Bogk, Chaos Computer Club / Partia Piratów, Berlin

 

Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video

 

Róża Thun, posłanka do Parlamentu Europejskiego , Bruksela/Kraków

 

Moderacja: Konrad Gliściński, doktorant w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Klubu Krytyki Politycznej w Krakowie.

 

 

środa, 22 lutego 2012, godz. 18.00, Goethe-Institut, Rynek Główny 20.

 

Dyskusja odbywa się w ramach programu jubileuszowego, realizowanego z okazji 20 rocznicy założenia Goethe-Institut w Krakowie. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij