Miasto

Kraków, 22 lutego: O ACTA w Goethe-Institut

Dyskusja o wolnym dostępie do kultury i prawie własności intelektualnej w nowej rzeczywistości - Andreas Bogk, Andrzej Puczyński, Róża Thun. Moderacja: Konrad Gliściński22 lutego, środa, 2012, godz. 18.00, Goethe-Institut, Rynek Główny 20.

Ku zaskoczeniu komentatorów, podpisanie porozumienia ACTA wywołało w Polsce masowe protesty. Gwałtownie protestują przede wszystkim ludzie młodzi. Kontrowersje budzi szereg kwestii w obszarze wzajemnych oddziaływań sfery technologii, kultury, ekonomii oraz prawa: Jak można dopasować zasady prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej do nowej, cyfrowej rzeczywistości? Jak pogodzić interesy finansowe twórców (np. pisarzy, muzyków, filmowców) z ideałem wolnego dostępu do zasobów internetu? Jakie istnieją alternatywy dla tradycyjnych modeli finansowania kultury?

 

O tych i innych kwestiach dyskutują:

 

Andreas Bogk, Chaos Computer Club / Partia Piratów, Berlin

 

Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video

 

Róża Thun, posłanka do Parlamentu Europejskiego , Bruksela/Kraków

 

Moderacja: Konrad Gliściński, doktorant w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Klubu Krytyki Politycznej w Krakowie.

 

 

środa, 22 lutego 2012, godz. 18.00, Goethe-Institut, Rynek Główny 20.

 

Dyskusja odbywa się w ramach programu jubileuszowego, realizowanego z okazji 20 rocznicy założenia Goethe-Institut w Krakowie. 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij