Miasto

KONCERT Asi Miny + letnia czytelnia KP

Zapraszamy na plenerowy koncert Asi Miny - godz. 19.00, przed budynkiem Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy", ul. Zamkowa 1.

1 września, w sobotę, w ostatni weekend wakacji zapraszamy na plenerowy koncert Asi Miny (Joanny Bronisławskiej) – godz. 19.00, przed budynkiem Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy”, ul. Zamkowa 1.

Asi Mina – gra, śpiewa i czyta w towarzystwie Mini Orkiestry Leopolda – klarnet Matusz Górecki i fagot – Mateusz Adamek.
Gra swoją muzykę. Śpiewa swoje piosenki. Czyta nieswoje książki.
Będzie to zatem – miły wieczór. Zapraszamy!

W maju Asia prowadziła warsztaty z naszymi dziećmi 🙂

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu:
CZYTAJ DALEJ! Letnia Czytelnia „Na Granicy”

Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” zaprasza do letniej czytelni przed budynkiem dawnej strażnicy na Moście Przyjaźni (ul. Zamkowa 1)!
W wakacyjne soboty (16.00 – 20.00)
oraz niedziele (12.00 – 16.00)
w lipcu: 29
w sierpniu: 4-5, 11-12, 25-26
we wrześniu: 1-2 i 8-9

proponujemy relaks na kocach i leżakach z książką oraz dyskusje, wykłady, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz koncerty.

Przenosimy na lato czytelnie z budynków do przestrzeni miejskiej
i zapraszamy do wspólnego czytania. W letnich czytelniach w Cieszynie, Gdyni, Łodzi, Toruniu i Białymstoku czekać będą książki i prasa (lokalne oraz o zasięgu ogólnopolskim), literatura i dobra publicystyka, warsztaty dla dzieci i dorosłych Do It Yourself oraz koncerty i dyskusje.

O PARKU KSIĄŻKI:

Polacy czytają mało książek. Badania czytelnictwa przygotowywane przez Bibliotekę Narodową zatrważają. W 2008 roku 62 proc. ankietowanych przyznało, że nie miało w ciągu roku kontaktu z książką. Dwa lata później liczba ta zmalała do 56 proc., ale zmieniły się kryteria „kontaktu z książką”.
W ostatnich badaniach kontakt z książką oznaczał przeczytanie lub przeglądanie jakiejkolwiek książki, albumu, poradnika, encyklopedii, słownika, e-booka. Polacy nie czytają tez prasy – 35 proc. badanych przyznaje, że nie zagląda do gazet, 41 proc. czyta prasę sporadycznie, regularnie czyta ją 24 proc. Projekt „Park książki” przewiduje stworzenie letnich czytelni, wyjście naprzeciw osobom, które nie zawsze same umieją trafić na książki.

Na trawnikach ustawione zostaną regały pełne książek – dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Dzieci zapraszamy do udziału w warsztatach. Rodzice i opiekunowie będą mogli w tym czasie usiąść i poczytać. Publikacje dostępne będą za darmo.

Specjalnie na potrzeby projektu przygotowana zostanie gazeta „Kurier książki”, na łamach której znajdą się omówienia dostępnych w czytelni książek. W gazecie „Kurier książki” do czytania zapraszać będą i ulubione książki polecać znane postaci – niekoniecznie celebryci życia intelektualnego, a aktorzy grający w popularnych serialach i filmach. Ich głos może dla wielu osób stać się zachętą do sięgnięcia po książkę. Tradycyjnym miejscem książki jest biblioteka – szkolna, domowa, miejska. Przenosimy książkę w nowe miejsce – przestrzeń miejską, by wypromować i zachęcić osoby, które trafią do letnich czytelni, by później jesienią i zimą wybrały się do miejskich bibliotek.

Projekt „Park książki” realizowany jest przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij