Miasto

Komorowski: Lewica jest w Polsce potrzebna

O wąsach, lewicy, zaufaniu i współpracy - medialne relacje ze spotkania Prezydenta RP z dziećmi i młodzieżą w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie.

W poniedziałek, 4 lutego 2013, Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z dziećmi i młodzieżą w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. Rozmowę prowadziła Joanna Wowrzeczka z cieszyńskiej Świetlicy KP. Spotkanie poświęcone było współpracy, zaufaniu, budowaniu więzi społecznych, a także solidarności między jednostkami i grupami. O wydarzeniu szeroko pisały media.

Lewica jest w Polsce potrzebna – powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą w Cieszynie.
Rzeczpospolita.pl za PAP

Musimy wspólnym wysiłkiem sprawić, aby następne pokolenia wyrastały w zdolności do odróżniania się, ale i jednoczesnego szukania tego, co można robić wspólnie pomimo różnic – powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą w Cieszynie.

[…] Nie ma współdziałania bez zaufania. To dotyczy zarówno życia rodzinnego, jak i społecznego, narodowego czy państwowego – mówił [prezydent].
Oficjalna strona prezydenta, prezydent.pl

Relacje ze spotkania ukazały się także na gazeta.pl, onet.pl.

Prezydent bez wahania przyjął zaproszenie Krytyki Politycznej. Stwierdził, że także przy różnicach politycznych i ideowych należy odnajdywać elementy współdziałania. – Nigdy nie byłem człowiekiem lewicy, a wręcz odwrotnie, ale uważam, że lewica w Polsce jest potrzebna. Nie ma demokracji bez szerokiego spektrum politycznego, które daje obywatelom możliwość wyboru i zaznaczenia co nas różni. Chciałbym, aby obecność lewicy, prawicy i centrum oznaczała wspólny wysiłek na rzecz odnajdywania tego, co może nas łączyć i tu jesteśmy bliscy współdziałania – mówił Komorowski.
bea, jasnet.pl

Dzieci zadawały pytania proste, bardzo mądre i z życia wzięte. Maluchy interesowało między innymi, jak Bronisław Komorowski wspomina dzieciństwo, dlaczego zgolił wąsy i czy dwie osoby mogą zrobić w Internecie coś ciekawego…
ed, beskidzka24.pl

Okazją była premiera książki Janiny Ochojskiej „Współpraca. Przewodnik dla dzieci”, która powstała w wyniku zajęć dla najmłodszych, prowadzonych przez Zespół Świetlicy w Cieszynie. Prezydent Komorowski odpowiadał na trudne pytania najmłodszych, np. co to jest Ojczyzna?
Radio Katowice – na stronie Radia Katowice można wysłuchać też fragmentów rozmowy.

Nigdy nie byłem człowiekiem lewicy, ale to dobra okazja, aby powiedzieć, że również przy wszelkich różnicach politycznych i ideowych trzeba szukać elementów, które pozwalają współdziałać – mówił.
Witold Kożdoń, „Dziennik Zachodni”

Bronisław Komorowski, który w Cieszynie spotkał się z młodzieżą (spotkanie organizowała Krytyka Polityczna) wyjawił m.in. dlaczego zgolił wąsy.

Zgoliłem je dwa razy w życiu. Raz w stanie wojennym, w obozie internowania. Tam wszyscy byli brodaci i wąsaci, nawet premier Tadeusz Mazowiecki. Z brodą wyglądałem jednak fatalnie, a tu przyszła wiadomość, że ma przyjechać żona z córeczką, która miała wówczas 2 lata. Pomyślałem więc, że córka zwyczajnie mnie nie pozna i zgoliłem zarost. Tymczasem żona przyjechała sama – wspominał. Natomiast na początku tego roku prezydent zgolił wąsy, bo… krzywo rosły. – A symetria jest w życiu ważna – wyjaśnił śmiejąc się prezydent.
Wprost.pl

Odpowiedź na pytanie, dlaczego prezydent zgolił wąsy znalazła się w programie „Szkło kontaktowe”.

Wideorelację ze spotkania obejrzeć można na stronie TVP Parlament.

Fotorelację ze spotkania znajdziecie tutaj.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij