Miasto

Kobieta w popkulturze – kim jest, jaka jest jej przyszłość? – debata

Goście: Agnieszka Graff-Osser, Katarzyna Borowiecka i Jacek Wasilewski.

Po filmie Nieznana historia amerykańskich superbohaterek festiwal Docs Against Gravity zaprasza na debatę. Pierwszeństwo mają osoby z biletem na seans poprzedzający spotkanie.

W filmie Nieznana historia amerykańskich superbohaterek mamy okazje obserwować narodziny kobiecych protagonistek jako bohaterek masowej wyobraźni oraz trudności z nakreśleniem ich tożsamości w pop-przemyśle. Czy postać kobiety w filmach, komiksach, grach komputerowych już zawsze będzie powierzchowna i drugoplanowa względem męskich protagonistów? Podczas debaty po filmie zastanowimy się nad miejscem kobiety we współczesnej kulturze popularnej. Porozmawiamy o tym, czy jej obraz jest równie stereotypowy, jak w poprzednich dekadach i czy czeka nas renesans w obrazowaniu płci pięknej na małym i dużym ekranie. Prześledzimy również wydarzenia, które miały decydujący wpływ na obecny stan rzeczy.

Uczestnicy debaty:

dr hab. Agnieszka Graff-Osser – polska pisarka, tłumaczka i publicystka związana z ruchem feministycznym. Członkini zespołu „Krytyki Politycznej”.

Katarzyna Borowiecka – dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia. Obecnie przygotowuje oraz prowadzi audycje „Do południa” oraz „ABC popkultury”.

dr hab. Jacek Wasilewski – doktor habilitowany nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, specjalista od retoryki, medioznawca, dziennikarz, scenarzysta filmowy i telewizyjny.

Prowadzący:

Michał Chudoliński – kurator sekcji Mitów Popkultury na festiwalu Docs Against Gravity, dziennikarz i wykładowca popkulturowy”

Organizator: festiwal filmowy Docs Against Gravity

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij