Miasto

Kobieta w popkulturze – kim jest, jaka jest jej przyszłość? – debata

Goście: Agnieszka Graff-Osser, Katarzyna Borowiecka i Jacek Wasilewski.

Po filmie Nieznana historia amerykańskich superbohaterek festiwal Docs Against Gravity zaprasza na debatę. Pierwszeństwo mają osoby z biletem na seans poprzedzający spotkanie.

W filmie Nieznana historia amerykańskich superbohaterek mamy okazje obserwować narodziny kobiecych protagonistek jako bohaterek masowej wyobraźni oraz trudności z nakreśleniem ich tożsamości w pop-przemyśle. Czy postać kobiety w filmach, komiksach, grach komputerowych już zawsze będzie powierzchowna i drugoplanowa względem męskich protagonistów? Podczas debaty po filmie zastanowimy się nad miejscem kobiety we współczesnej kulturze popularnej. Porozmawiamy o tym, czy jej obraz jest równie stereotypowy, jak w poprzednich dekadach i czy czeka nas renesans w obrazowaniu płci pięknej na małym i dużym ekranie. Prześledzimy również wydarzenia, które miały decydujący wpływ na obecny stan rzeczy.

Uczestnicy debaty:

dr hab. Agnieszka Graff-Osser – polska pisarka, tłumaczka i publicystka związana z ruchem feministycznym. Członkini zespołu „Krytyki Politycznej”.

Katarzyna Borowiecka – dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia. Obecnie przygotowuje oraz prowadzi audycje „Do południa” oraz „ABC popkultury”.

dr hab. Jacek Wasilewski – doktor habilitowany nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, specjalista od retoryki, medioznawca, dziennikarz, scenarzysta filmowy i telewizyjny.

Prowadzący:

Michał Chudoliński – kurator sekcji Mitów Popkultury na festiwalu Docs Against Gravity, dziennikarz i wykładowca popkulturowy”

Organizator: festiwal filmowy Docs Against Gravity

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Zamknij

20kp-logo-white-500px