Miasto

Klub Filmowy LGBT | Zachować twarz

Pokaz filmu „Zachować twarz" oraz dyskusja prowadzona przez Mariusza Kurca i Bartosza Żurawieckiego.

Uniwersytet Krytyczny | Klub Filmowy LGBT | „Zachować twarz”

Prowadzenie: Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki 

27 maja, poniedziałek, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Klub Filmowy LGBT zaprasza na pokaz komedii Alice Wu „Zachować twarz” (USA, 2004).

Bohaterką filmu jest młoda lekarka, Wilhelmina (Michelle Krusiec) pochodząca z chińskiej diaspory w Nowym Jorku. Dziewczyna boi się przyznać swej konserwatywnie nastawionej rodzinie do faktu bycia lesbijką. W tajemnicy spotyka się z tancerką Vivian (Lynn Chen). Dylematy Wilhelminy przesłoni jednak skandal, którego sprawczynią będzie jej matka (w tej roli znana chociażby z „Ostatniego cesarza” i „Miasteczka Twin Peaks”, Joan Chen). Ta 48-letnia kobieta bowiem… zachodzi w ciążę, a co gorsza, nie chce zdradzić, kto się do tego przyczynił.

Film otrzymał nagrody na festiwalach w San Diego, San Francisco i na Tajwanie.

Po projekcji zapraszamy do rozmowy o filmie.

Wstęp wolny.

Klub Filmowy LGBT w ramach Uniwersytetu Krytycznego to seanse filmów o tematyce homo-, bi- i transseksualnej, których nie ma w Polsce w ‘regularnej’ dystrybucji. Po każdej projekcji gospodarze cyklu – Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki – zapraszają na dyskusję wokół filmu.

Mariusz Kurc – redaktor naczelny magazynu LGBT „Replika”; w radiu TOK FM współprowadzi (z Krzysztofem Tomasikiem) audycję „Lepiej późno niż wcale” o tematyce LGBT; współautor „Tęczowej rewolucji” – zbioru wywiadów z „Repliki”.

Bartosz Żurawiecki – krytyk filmowy, publicysta i pisarz. Autor powieści „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota” oraz „Ja czyli 66 moich miłości”, „Nieobecni” czy zbioru nowel dramatycznych „Erotica Alla Polacca”. 

Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2011-2013” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

UM  

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij