Miasto

Klub Filmowy LGBT | Trzy serca: postmodernistyczna rodzina

Pokaz filmu połączony z dyskusją prowadzoną przez Mariusza Kurca i Bartosza Żurawieckiego.

Uniwersytet Krytyczny | Klub Filmowy LGBT | „Trzy serca – postmodernistyczna rodzina”

Prowadzenie: Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki 

30 września, poniedziałek, godz. 19.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Klub Filmowy LGBT zaprasza na pokaz dokumentalnego filmu Trzy serca: postmodernistyczna rodzina (Three of Hearts: A Postmodern Family), reż. Susan Kaplan, USA 2004.

Ten niezwykły film, kręcony przez wiele lat, śledzi historię Sama Cagnina i Stevena Margolina, pary nowojorskich gejów (jeden z nich jest „może trochę bi”). Po siedmiu latach bycia razem Sam i Steve postanawiają otworzyć związek na… kobietę. Poznają Samanthę Singh, zakochują się w niej, rozpoczynają wspólne życie w trójkącie, Samantha zachodzi w ciążę. Narodziny dziecka zmieniają rodzinną dynamikę relacji…

Film zdobył nagrodę dla najlepszego dokumentu na L.A. Outfest – festiwalu kina LGBT w Los Angeles. Dziś, niemal 10 lat po powstaniu, w bardzo interesujący sposób wpisuje się w coraz głośniejszą debatę o poliamorii i związkach wieloosobowych.

Po projekcji zapraszamy do dyskusji!

Wstęp wolny.

Klub Filmowy LGBT w ramach Uniwersytetu Krytycznego to seanse filmów o tematyce homo-, bi- i transseksualnej, których nie ma w Polsce w ‘regularnej’ dystrybucji. Po każdej projekcji gospodarze cyklu – Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki – zapraszają na dyskusję wokół filmu.

Mariusz Kurc – redaktor naczelny magazynu LGBT „Replika”; w radiu TOK FM współprowadzi (z Krzysztofem Tomasikiem) audycję „Lepiej późno niż wcale” o tematyce LGBT; współautor „Tęczowej rewolucji” – zbioru wywiadów z „Repliki”.

Bartosz Żurawiecki – krytyk filmowy, publicysta i pisarz. Autor powieści „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota” oraz „Ja czyli 66 moich miłości”, „Nieobecni” czy zbioru nowel dramatycznych „Erotica Alla Polacca”.

Kolejne spotkania cyklu:
28.10: Ona mnie nienawidzi (She Hate Me), reż. Spike Lee, USA 2004 
25.11: Długoletni przyjaciele (Longtime Companion), reż. Norman René, USA 1989 
16.12: Mambo Italiano, reż. Émile Gaudreault, Kanada 2003 

Pozostałe seminaria Uniwersytetu Krytycznego w semestrze jesiennym. 

 

uk jesien 2013

Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2011-2013” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

UM  

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij