Miasto

Klub Filmowy LGBT | „Gdy zapada noc”

Pokaz filmu połączony z dyskusją prowadzoną przez Mariusza Kurca i Bartosza Żurawieckiego.

Uniwersytet Krytyczny | Klub Filmowy LGBT | Gdy zapada noc (When Night Is Falling), reż. Patricia Rozema, Kanada 1995


Prowadzenie: Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki 

19 stycznia, poniedziałek, godz. 19.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

W Klubie Filmowym LGBT przedstawimy ważny dla kina lesbijskiego film z połowy lat 90. „Gdy zapada noc” kanadyjskiej reżyserki, Patricii Rozemy, które nieco później zrealizowała, pokazywaną także w Polsce, ekranizację „Mansfield Park” Jane Austen.

Bohaterką „Gdy zapada noc” jest Camille ( Pascale Bussieres), córka pastora, nauczycielka mitologii w protestanckim college’u. Od kilku lat jest ona związana ze swoim kolegą z pracy, Martinem (Henry Czerny). W pralni poznaje przypadkowo, pracującą w wędrownym cyrku, Petrę (Rachael Crawford), która zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Ale Camille nie chce się poddać tej miłości.

Po projekcji zapraszamy do dyskusji!

Film w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
Wstęp wolny.

__________

Klub Filmowy LGBT to seanse filmów o tematyce homo-, bi- i transseksualnej, których nie ma w Polsce w ‘regularnej’ dystrybucji. Po każdej projekcji gospodarze cyklu – Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki – zapraszają na dyskusję wokół filmu. 

Mariusz Kurc – redaktor naczelny magazynu LGBT „Replika”; w radiu TOK FM współprowadzi (z Krzysztofem Tomasikiem) audycję „Lepiej późno niż wcale” o tematyce LGBT; współautor „Tęczowej rewolucji” – zbioru wywiadów z „Repliki”. 

Bartosz Żurawiecki – krytyk filmowy, publicysta i pisarz. Autor powieści „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota” oraz „Ja czyli 66 moich miłości”, „Nieobecni” czy zbioru nowel dramatycznych „Erotica Alla Polacca”. 

__________

Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2014-2016” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij