Miasto

Klub czytelniczy KP: „Szopka” Zośki Papużanki

23 lutego, sobota, godz. 16.00, księgokawiarnia Ukryte Miasto, ul. Noakowskiego 16 (w podwórzu kamienicy)

Podczas lutowego spotkania klubu czytelniczego KP będziemy rozmawiać o „Szopce” Zośki Papużanki, książce, którą omawiana w styczniu „Morfina” pokonała w walce o Paszport „Polityki”.

23 lutego, sobota, godz. 16.00, księgokawiarnia Ukryte Miasto, ul. Noakowskiego 16 (w podwórzu kamienicy)

Wybraliśmy też już książkę na marzec – będzie to „Lód” Jacka Dukaja. Uwaga, warto zacząć czytać, książka ma ponad 1000 stron! 

Prowadzenie: Marta Konarzewska

Kontakt: [email protected]

Grupa klubu na Facebooku: http://www.facebook.com/groups/172372206228446/?ref=ts

O KSIĄŻCE

Tutaj małżeństwo to więzienie o zaostrzonym rygorze, a dom to teatr absurdu, wrzasku i kotletów schabowych. Mocna proza – jak uderzenie pięścią. Kolejny – po sztuce Zapolskiej i powieści Kuczoka – sugestywny portret polskiej rodziny: nie patologicznej, nie kołtuńskiej, ale nadal strasznej, zakłamanej i zimnej. Czy to wina okropnej matki (wiecznie nękającej niekochanego męża), że syn Maciek nie ułożył sobie życia, a córka Wanda studiowała psychologię po to, by się dowiedzieć, dlaczego tak jej było źle w życiu? Dlaczego ta rodzina trwa, dlaczego się nie rozpada? Debiutantka napisała odważną powieść z nerwem, przejęciem i literackim talentem. Narodziła się pisarka. Leszek Bugajski, „Newsweek”. „Szopka” to świetna debiutancka książka, drążąca klasyczny już temat rodzinnego piekła, z którego biorą się wszystkie życiowe nieszczęścia, ale czyni to dojrzale, oryginalnie, z dużym wdziękiem i niekonwencjonalnym poczuciem humoru. Piotr Kofta

O AUTORCE

Zośka Papużanka (ur. 1978) z wykształcenia jest teatrologiem, a pracuje jako nauczycielka języka polskiego. Przygotowuje właśnie doktorat z literaturoznawstwa. Jest autorką tekstów piosenek wykonywanych w krakowskich kabaretach i spektaklach Teatru Lalki i Aktora Parawan. Mieszka w Krakowie. Dostrzeżona przez nominujących „Szopka” (wydana przez Świat Książki) jest jej debiutem literackim.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij