Miasto

Klub Czytelniczy KP: „Cwaniary” Sylwii Chutnik

25 maja (sobota) Księgarnia i kawiarnia MiTo, ul. Waryńskiego 28 (Metro Politechnika), Warszawa

Podczas majowego spotkania Klubu Czytelniczego KP będziemy rozmawiać o Cwaniarach Sylwii Chutnik.

Jesteśmy tym samym jednym z jedenastu warszawskich klubów, które włączyły się w akcję Warszawa czyta.

W czerwcu: Intryga małżeńska Jeffreya Eugenidesa.

Prowadzenie: Marta Konarzewska
Kontakt: magda.majewska@krytykapolityczna.pl
Grupa klubu na Facebooku

O KSIĄŻCE

Polecamy Przewodnik dla czytelników i czytelniczek miejskich przygotowany w ramach WARSZAWA CZYTA

Opowieść o nocnej Warszawie, śmierci i idealnie skrojonej zemście. Halina Żyleta, za młoda na wdowę i w zaawansowanej ciąży, Celina Cios, Stefa oraz Bronka, chora na raka, nieznosząca chamstwa i nieporządku. We cztery chodzą po Warszawie, opisanej tu odkrywczo i sugestywnie, wymierzając sprawiedliwość, biją chuliganów i złych ludzi, w tym męża Stefy za to, że robi jej pięściami makijaż permanentny. Ujmą się też za mieszkańcami starej kamienicy, dręczonymi przez bezwzględnego dewelopera… Ta z pozoru absurdalna opowieść, zainspirowana klimatem ballad miejskich Grzesiuka, to poruszający egzystencjalny komediodramat o życiu, śmierci, miłości i samotności. Książka z ilustracjami Marty Zabłockiej.

O AUTORCE

Sylwia Chutnik (ur. 1979) – pisarka, felietonistka, działaczka społeczna. Kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim. Prezeska Fundacji Mama działającej na rzecz poprawy sytuacji matek w Polsce. Przewodniczka po Warszawie. Publikowała w wielu czasopismach, jej teksty ukazały się także w książkach zbiorowych. Laureatka Paszportu Polityki w kategorii literatura w 2008 roku i Stołecznego Nobla Ashoki w 2009 roku. Autorka książek: Kieszonkowy atlas kobiet, Dzidzia, Warszawa kobiet, Mama ma zawsze rację; współautorka (z Mikołajem Długoszem) zbioru opowiadań Proszę wejść. Nominowana do nagrody Nike 2009. Twórczyni sztuki Muranooo (Teatr Dramatyczny w Warszawie) oraz Aleksandra (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu). Mieszka w Warszawie.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij