Miasto

Joanna Wowrzeczka – kobieta na medal

Szefowa cieszyńskiej Świetlicy Krytyki Politycznej została wybrana Kobietą na medal powiatu cieszyńskiego. Gratulujemy!

Konkurs zorganizował portal cieszyn.naszemiasto.pl. Juz wkrótce na łamach Tygodnika Cieszyn „Dziennika Zachodniego” ukaże się rozmowa ze zwyciężczynią plebiscytu.

Joanna Wowrzeczka jest malarką i socjolożką. Współzałozakładała Galerię „Szara” w Cieszynie. Zajmuje się badaniem pola sztuki w Polsce oraz problemem zdominowanych, a także wyprowadzaniem studentów z murów uniwersytetu w – jak sama mówi – siną dal. Pytana kilka lat temu przez dziennikarkę „Gazety Wyborczej”, po co to wszystko robi, odpowiada: „Jak to po co? Żeby zmieniać świat.” I dodaje: „Nie rodzimy się biedni, rodzimy się w domach, które dotknęła bieda. Czyli możemy proces dziedziczenia biedy cofnąć.”

W 2009 roku założyła Świetlicę Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszyni. Dziś tworzy ją wspólnie z zespołem. Cały czas angażuje się w życie społeczno-kulturalne Cieszyna. Maluje. W Muzeum Śląska Cieszyńskiego można obejrzeć jej prace z cyklu Jak się uda, jestem silna.

W imieniu całego zespołu Krytyki Politycznej gratulujemy Asi medalu!

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij