Miasto

Jetlag. Spotkanie z Michałem R. Wiśniewskim

Marta Konarzewska porozmawia z Michałem R. Wiśniewskim o jego książce.

4 września, czwartek, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16/2 p.

Jetlag. Spotkanie z Michałem R. Wiśniewskim
 

Prowadzenie: Marta Konarzewska 

Justyna Sobolewska („Polityka”) znalazła w Jetlagu dojmujące przemieszanie humoru i przenikliwego smutku. Tomasz Chabinka („Liberte”) uznał tę książkę za manifest pokoleniowy. Paula Szewczyk („Newsweek.pl”) pisała o lęku przed życiem jako wyznaczniku zbiorowej tożsamości bohaterów Wiśniewskiego. Inni recenzenci opisywali Jetlag jako opowieść o „wyalienowanych korposzczurach z Polski” czy też ludziach żyjących „w świecie cyberpunku”. Marta Konarzewska porozmawia z autorem o tym, co on sam chciał zawrzeć w swojej książce, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem czytelników. Zapraszamy!

O autorze:

Michał R. Wiśniewski (1979) – publicysta, redaktor naczelny magazynów upadłych „Kawaii” i „Anime+”, popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki w Polsce. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, w magazynach „Pulp, „Nowa Fantastyka”, „Kmag”, „Arigato”, portalu next.gazeta.pl, a także w książkach Bond. Leksykon, Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej i Berlin – Pascal Lajt. Prowadzi bloga: Pattern Recognition (mrw.blox.pl) oraz jetlag.com.pl
 

Więcej o książce

Fragment książki 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij