Miasto

„Jesteś Bogiem” – film i rozmowa z Maciejem Pisukiem

Gościem specjalnym klubu filmowego w Lędzinach będzie scenarzysta filmu "Jesteś Bogiem" Maciej Pisuk.

Kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu filmowego w Lędzinach. W tym miesiącu zapraszamy na projekcję filmu Jesteś Bogiem Leszka Dawida i spotkanie ze scenarzystą Maciejem Pisukiem.

26 kwietnia, piątek, godz. 18.00, sala widowiskowa kina Piast, ul. Lędzińska 55, Lędziny

Jesteś Bogiem to dramatyczna opowieść o najważniejszym zespole hiphopowym w Polsce. Losy Magika, Rahima i Fokusa to historia o marzeniach (spełnionych i nie) oraz trudach ich realizacji w brutalnej rzeczywistości ubogiego Śląska i raczkującego przemysłu muzycznego. Paktofonika stała się symbolem czasów kapitalistycznej transformacji i pokolenia, które chciało więcej.

Premierze filmu towarzyszyła publikacja książki Jesteś Bogiem. Historia Paktofoniki. W książce unikatowe zdjęcia z planu filmu w reżyserii Leszka Dawida, wywiad z reżyserem i scenarzystą. A także: skany zeszytów z tekstami Magika i Rahima, fotografie rodzinne, klatki z niepublikowanych filmów. Efekt kilku lat pracy faktograficznej i literackiej Macieja Pisuka.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Młodzi Aktywni, Klub Krytyki Politycznej na Śląsku, MOK w Lędzinach.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij