Miasto

Jak się bawić i nie umrzeć? – film i dyskusja

Pokaz filmu "Play Safe" połączony ze spotkaniem z jego twórcą – Eddiem Einbinderem.

8 czerwca, sobota, godz. 18.00, redakcja Krytyki Politycznej, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Wstęp wolny!

O filmie:

Wszystko w tym filmie dokumentalnym jest kompletnie prawdziwe, edukacyjne, a czasami wręcz szokujące. Play Safe przedstawia historie rekreacyjnych użytkowników narkotyków, pokazując na ich przykładach, jak możliwie najbezpieczniej używać legalnych i nielegalnych substancji: alkoholu, papierosów, cygar, kokainy, heroiny, ketaminy, marihuany, grzybów, czy metamfetaminy.

Po projekcji filmu będziemy dyskutować na temat niebezpieczeństw związanych z używaniem wszelakich substancji psychoaktywnych i możliwości ich minimalizowania. Poruszymy też temat prawa narkotykowego w Polsce i USA.

Eddie Einbinder – nowojorczyk z urodzenia i wychowania. Zaczął zajmować się bezpiecznymi sposobami zażywania narkotyków podczas studiów z psychologii i biznesu na Uniwersytecie Lehigh. Jest autorem książki How to Have Fun and Not Die nagrodzonej w roku 2008 główną nagrodą Nowojorskiego Festiwalu Książki. Od tego czasu jako specjalista polityki narkotykowej i redukcji szkód spotyka się z młodzieżą w różnych miastach USA, dając wykłady i radząc, jak ustrzec się przed niepożądanym ryzykiem związanym z bezrefleksyjnym spożywaniem substancji psychoaktywnych. W kwietniu 2012 roku zadebiutował jako reżyser filmem Play Safe Vol. 1.

Z książką How to Have Fun and Not Die można zapoznać się na stronie internetowej.

Na spotkanie zapraszają Studencka Inicjatywa Narkopolityki i Krytyka Polityczna.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij