Miasto

Jak reagować na rasizm? – dyskusja

Na to i inne pytania postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedzi na spotkaniu w ramach Kawiarenki Rady Seniorów.

Jaką rolę pełnia w naszym życiu stereotypy? Czy ułatwiają nam życie, czy przeszkadzają? Czy we Wrocławiu widoczny jest rasizm? Jakie napisy są na murach w twoim najbliższym otoczeniu (klatka schodowa, kamienica, blok, płot)? Czy obrażają one kogoś? Czy my – mieszkańcy i mieszkanki tego miasta mamy szansę na zmianę? Jakie korzyści dla każdego z nas płyną z tego, że ludzie równią się między sobą? Na te i inne pytania postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedzi na spotkaniu w ramach Kawiarenki Rady Seniorów.

24 kwietnia, czwartek, godz. 15.00, Infopunkt Łokietka 5, ul. Władysława Łokietka 5/1

Na spotkanie zaprasza Stowarzyszenie Nomada oraz Fundacja Human Project. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Stowarzyszenie Nomada to wrocławska organizacja pozarządowa działająca na rzecz praw człowieka, ich popularyzacji i obrony, szczególnie wśród grup wykluczonych, imigrantów, obcokrajowców, mniejszości etnicznych czy religijnych. Działamy na rzecz wszechstronnego rozwoju społeczeństwa otwartego i obywatelskiego. Dążymy do kształtowania postaw solidarności międzyludzkiej i porozumienia ludzi i różnym pochodzeniu i statusie społecznym. Chcemy przełamywać stereotypy i uprzedzenia. Poprzez nasze działania, projekty i współuczestnictwo w życiu grup, z którymi pracujemy, pragniemy stworzyć relację oparte na wzajemnym zrozumieniu i dobrej komunikacji. Jako stowarzyszenie przeprowadziliśmy badania i opublikowaliśmy raport „Masz problem? Przemoc motywowana nienawiścią we Wrocławiu” w marcu 2011r. Od tamtego czasu koncentrujemy się również na zbieraniu informacji o atakach motywowanych uprzedzeniami. Informacje na temat incydentów motywowanych nienawiścią można nam zgłaszać zarówno będąc osobą poszkodowaną, jak i świadkiem zdarzenia.

Spotkanie jest jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalu filmowego AfryKamera, którego głównym organizatorem we Wrocławiu jest Fundacja Human Project wraz z Dolnośląskim Centrum Filmowym.

Celem AfryKamery jest przybliżenie mieszkańcom Wrocławia i okolic kultur afrykańskich poprzez prezentację najlepszych dzieł filmowych tworzonych przez mieszkańców Afryki.

W ramach festiwalu prezentowane jest szerokie spektrum gatunków filmowych – od krótkiego po pełny metraż, od nollywood po dokument. Festiwal AfryKamera to jednak nie tylko filmy – w dniach 23-27 kwietnia można będzie uczestniczyć również w licznych wydarzeniach towarzyszących, jak np. spotkanie „Jak reagować na rasizm?”.

Pełny program festiwalu można znaleźć na stronie www.afrykamera.pl

Klub Krytyki Politycznej we Wrocławiu jest patronem wydarzenia.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij