Miasto

Jak ograć Putina? | Michnik, Pawłowski, Sierakowski

Czego chce Putin? Na co stać Zachód? Jak skutecznie pomóc Ukrainie? Adam Michnik, Gleb Pawłowski, Sławomir Sierakowski

5 marca, czwartek, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, 2p., Warszawa

O strategiach politycznych wobec prezydenta Rosji Władymira Putina rozmawiać będą:

Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, interesujący się Wschodem (z wzajemnością);

Gleb Pawłowski, znający Kreml z każdej strony, były dysydent i były najbliższy doradca Putina. Pawłowski to intelektualista równie intrygujący, co kontrowersyjny – prawdziwe wcielenie Rosji.

Rozmowę poprowadzi Sławomir Sierakowski, szef Krytyki Politycznej i Instytutu Studiów Zaawansowanych w Warszawie.

Gleb Pawłowskiurodzony w 1951 roku na Ukrainie były radziecki dysydent i więzień łagrów, rosyjski politolog. W czasie pierwszej i drugiej kadencji doradca prezydenta Rosji Władimira Putina, wcześniej zaś jego poprzednika na tym stanowisku – Borysa Jelcyna. Dyrektor i twórca Fundacji Efektywnej Polityki. Obecnie krytyk rosyjskich władz i autor wielu książek, publicysta.

Adam Michnikurodzony w 1946, polski publicysta, eseista, pisarz, historyk i działacz polityczny. Od 1989 redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”. W latach 1968–1989 należał do głównych organizatorów antykomunistycznej opozycji w PRL. Jego relegowanie z uczelni przyczyniło się do zaistnienia wydarzeń marcowych w 1968. Adam Michnik był działaczem Komitetu Obrony Robotników i „Solidarności”, więziony i represjonowany jako więzień polityczny. Od 1989 do 1991 sprawował mandat posła na Sejm kontraktowy. Kawaler Orderu Orła Białego.


Debata Dziennika Opinii.

Wsparcie:

       

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij