Miasto

Ilona Witkowska nominowana do Silesiusa

Wśród nominowanych do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius jest Ilona Witkowska, członkini Klubu KP we Wrocławiu.

Ogłoszono nominacje do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategoriach książka roku i debiut roku. W gronie nominowanych debiutantów jest Ilona Witkowska, członkini Klubu Krytyki Politycznej we Wrocławiu.

Gratulujemy!

Ilona Witkowska jest laureatką nagrody specjalnej jury w XVI OKP im. Jacka Bierezina. Studiuje kulturoznawstwo. Mieszka we Wrocławiu. Nominację do Silesiusa otrzymała za debiutancki tom Splendida realta, który ukazał się nakłądem Wydawnictwa WBPiCK.

W gronie nominowanych do tegorocznego Silesiusa za debiut są ponadto Tomasz Ososińsk za Pięć bajek (Zeszyty Poetyckie) i Bartosz Sadulski za Post (Wydawnictwo WBPiCK).

Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius przyznaje i jednocześnie funduje miasto Wrocław. W tym roku po raz szósty. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: za całokształt twórczości, książkę roku i debiut roku. W tym roku nagrodę za całokształt otrzyma Krystyna Miłobędzka. Laureatów w pozostałych kategoriach poznamy wkrótce.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij