Miasto

„Ile audio jest w video?” – dyskusja

Panel jest częścią projektu zainspirowanego filmem Zuzanny Solakiewicz „15 stron świata”. Zaprasza Docs Against Gravity.

Otwarta dla publiczności i na publiczność dyskusja o relacjach między audio a video – w muzyce, w filmie, w sztukach wizualnych i w teatrze. Zaproszeni goście to wybitni przedstawiciele różnych dziedzin sztuki, różnie w swojej pracy odpowiadający na postawione w tytule pytanie.

Panel Ile audio jest w video? jest częścią większego projektu o tej samej nazwie, zainspirowanego filmem Zuzanny Solakiewicz 15 stron świata. W ramach projektu odbędą się warsztaty, wystawa, dyskusja i pokazy filmowe.

Uczestnicy:

Eugeniusz Rudnik – kompozytor, reżyser dźwięku, prekursor polskiej szkoły muzyki elektroakustycznej, pracował przy udźwiękowieniu ponad 300 filmów. Opowie o wypełnianiu dźwiękiem przestrzeni i o tym, ile audio jest w video.

Mikołaj Trzaska – kompozytor, saksofonista, klarnecista, członek takich zespołów, jak Miłość, Łoskot, The Users, NRD, Gdańskie Słoniki czy Masło. Autor muzyki do spektakli, filmów dokumentalnych i fabularnych. Opowie o muzyce w kontrze do obrazu.

Zuzanna Solakiewicz – reżyserka, autorka filmów dokumentalnych prezentowanych na międzynarodowych festiwalach i emitowanych w telewizji. Jej ostatni film, „15 stron świata”, zdobył m.in. nagrodę Krytyki na MFF w Locarno i nagrodę za najlepszy film dokumentalny na BFDKF w Belgradzie. Opowie o tym, ile video jest w audio.

Mateusz Romaszkan – montażysta filmowy, pracował nad projektami studiów filmowych, niezależnych producentów i stacji telewizyjnych. Montażysta i współtwórca scenariusza nominowanego do Oscara© „Królika po berlińsku”. Opowie o dźwiękowym efekcie Kuleszowa.

Zvika Gregory Portnoy – operator i reżyser. Ukończył fotografię na Akademii Sztuki i Projektowania Bezalel oraz wydział operatorski Szkoły Filmu i Telewizji Sama Spiegela w Jerozolimie. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Autor zdjęć do wielu filmów fabularnych i dokumentalnych.

Prowadzący:

Wojtek Zrałek-Kossakowski – dramaturg i kurator muzyczny, związany z Krytyką Polityczną. Autor realizowanego w ramach 7. Berlin Biennale programu MUSICATION. Reżyser muzycznych (od)czytań dramatów Cecilie Løveid i Salki Guðmundsdóttir.

Organizator: festiwal filmowy Docs Against Gravity

 

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Zamknij

20kp-logo-white-500px