Miasto

I benefit na warszawską Manifę 2016

Jak co roku rozpoczynają się benefity na Manifę 2016! Gwiazdą wieczoru pierwszego z nich będzie Małgorzata Ostrowska.

16 stycznia, sobota, godz. 10.00, Nowa Jerozolima, Aleje Jerozolimskie 57, Warszawa

15 zł to sugerowana kwota za wejście, można płacić więcej! Dochód zostanie przeznaczony na organizację tegorocznej Manify, która przejdzie 6 marca w Warszawie.

W przypadku trudnej sytuacji finansowej (niemożności opłacenia wstępu) prosimy o kontakt. NIe chcemy nikogo wykluczac z udziału w imprezie!

Jak zawsze! Czyli z przytupem, z pomysłem, ze świetną muzyką! I oczywiście ze sklepikiem pełnym niezbędnych, feministycznych gadżetów! Będą koncerty, DJ-ki i inne atrakcje!

Tradycyjnie odbędzie się loteria fantowa z mnóstwem fantastycznych nagród i sprzedaż oryginalnych gadżetów feministycznych.

Zagrają:

SZELMA i GAGA

Pokażemy dziewczyński rap!

Jesteśmy uczestniczkami warsztatów Girls rap Stowarzyszenia Praktyków Kultury.

Szelma zakochała się w rapie, uczestnicząc w projekcie Mnemotechniki, gdzie usłyszała kawałki dziewczyn z poprawczaka. Narodziła się po to, żeby wreszcie wszystko napisać, zarapować, zaśpiewać i zaprezentować kompletnie po swojemu.

Gaga idzie swoją drogą, choć na pewno czerpie z tego co już było. Na początku rapowej ścieżki (z dużym ukłonem w stronę spoken word), zaczęła od nagrania skrzypiec dla Szelmy. Zobaczmy, gdzie pójdzie dalej.

***

Gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Ostrowska. Tak! Małgorzata Ostrowska, we własnej osobie, jej silna osobowość i niepowtarzalny głos. Od lat osiemdziesiątych do dziś nieprzerwanie tworzy, eksperymentuje, kształtuje polską muzykę rozrywkową. Poza swoją niekwestionowaną pozycją artystyczną wokalistka jest także zaangażowana w kwestie społeczne. W tym roku dołączyła do sojuszników i sojuszniczek zaangażowanych w akcję „Ramię w ramię po równość”.

Wielka Manifa Warszawska przejdzie ulicami 6 marca 2016, ale już nie możemy się doczekać spotkania z Wami! Przyprowadźcie jak najwięcej znajomych by razem z nimi zaśpiewać … „Meluzyno, Meeeluzyno… „!

***

Po koncertach zagra DJ‘ane Wyrodna vel Kędziora.

Najbardziej na świecie kocha muzykę nowej fali i trip hop, szanuje dźwięki industrialne i elektronikę, a jak ma nastrój gra też disco. Zwykle puszcza muzykę z winyli, no i najważniejsze, gra, co lubi, a nie lubi, jak ma grać co innego.

***

Zaraz po niej damsels in distress djs – puszczają piosenki z radia, sypialni i internetu. To przewrotna nazwa, bo grają głównie utwory wykonywane przez dziewczyny, udowadniając, że kobiety świetnie sobie radzą w muzyce. Na ich imprezach można usłyszeć ejtisowe hity do tańca, wkurzone riot grrrlz i trochę niezobowiązującej elektroniki. Organizują cykl koncertów i imprez GIRLS TO THE FRONT poświęcony dziewczynom tworzącym muzykę, gdzie występujące składy to 100% kobiet. Tworzą również zina o tej samej nazwie. Kochają się w Kathleen Hanna.

II benefit odbędzie się 20 lutego w Cafe Kulturalna. Zagrają: Dog Whistle, Pochwalone oraz Małgorzata Halber z Badbitches.

Krytyka Polityczna jest matronką wydarzeń i zaleca udział w Manifie!

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij