Miasto

Gra o Europę

Debata o nowym federalizmie. Goście: Maciej Gdula, Agnieszka Grzybek, Piotr Ikonowicz, Barbara Labuda, Jarosław Makowski, Jacek Żakowski.

Zieloni, Fundacja Strefa Zieleni i „Zielone Wiadomości” zapraszają serdecznie na debatę GRA O EUROPĘ.

12 lutego, wtorek, godz. 18.00, MiTo art.café.books, ul. Waryńskiego 28 (stacja Metro Politechnika), Warszawa.

Książką Gra o Europę rozpoczynamy cykl debat o nowym federalizmie, który jest odpowiedzią na obecny kryzys pożerający Europę. W Polsce potrzebna jest pogłębiona dyskusja nad kierunkiem dalszej integracji europejskiej i polityką europejską naszego kraju. Sejm wkrótce będzie debatował nad ratyfikacją przez Polskę paktu fiskalnego, czeka nas debata o przystąpieniu Polski do strefy euro, jednocześnie Polska blokuje od lat ambitną unijną politykę klimatyczną, motywując to interesem narodowym. W dyskusjach dominują najczęściej uproszczone, zero-jedynkowe opozycje: albo jest się za Europą, albo przeciw Europie, albo jest się za Polską, albo za ekologią.

Uważamy, że w takich czarno-białych kategoriach nie da się poważnie rozmawiać o wyzwaniach współczesnego świata. „Gra o Europą” to nasza propozycja poszerzenia spektrum stanowisk i pogłębienia debaty, od której tak wiele zależy. Nie wystarczy hasło „Europa plus” i odgrzewanie starego projektu politycznego. Europę trzeba przemyśleć od nowa!

W debacie udział wezmą:

Maciej Gdula, publicysta, „Krytyka Polityczna”

Agnieszka Grzybek, działaczka polityczna i społeczna, przewodnicząca partii Zieloni

Piotr Ikonowicz, polityk i działacz społeczny, Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej

Barbara Labuda, posłanka na Sejm X, I i II kadencji, minister w kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego (1995-2005), ambasador RP w Luksemburgu (2005-2010)

Jarosław Makowski, publicysta, dyrektor Instytutu Obywatelskiego

Jacek Żakowski, publicysta, „Polityka”.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij