Miasto

GRA/GRA/nica – koncert finałowy

Ostatnie wydarzenie muzyczne w 2014 roku w ramach projektu GRA/GRA/nica połączone z 5. urodzinami Świetlicy KP w Cieszynie.

GRA/GRA/nica, czyli cykl darmowych koncertów muzyki eksperymentalnej, elektronicznej i odważnej dobiega końca. W ramach cyklu odbyło się do tej pory 7 wydarzeń z granicy muzyki i performensu. Część z nich miała miejsce w Świetlicy Krytyki Politycznej (5 koncertów: Mirt/Ter, Lutto Lento, We will fail, Piotrowicz, Piernikowski), a dwa w przestrzeni publicznej (koncert Starej Rzeki na Wzgórzu Zamkowym oraz Wilhelma Brasa na Wieży Piastowskiej).

 

Piątek, 21 listopada, godz. 19.00, Świetlica Krytyki Politycznej Na Granicy w Cieszynie, ul. Zamkowa 1

„Jednym z głównych założeń cyklu GRA/GRA/nica było pokazanie w Cieszynie twórczości artystów muzyków, którzy przełamują bariery estetyczne, wykonawcze, czasowe, którzy starają się stworzyć nieznaną wcześniej muzykę, zarówno patrząc na to w sensie stylu, przyjętej estetyki, sposobu tworzenia. Postawiliśmy głównie na projekty solowe, bo z takimi chyba w dość złożonych ekonomicznie czasach łatwiej się zidentyfikować. Poprzez pokazanie tych spraw, wręcz niejako udowodnienie, że >muzyka, której nie ma< już istnieje, że granice i limity leżą tylko w jej rozpoznaniu i przyzwyczajeniach słuchaczy (czasem także w lenistwie) wydaje się, że zadziałaliśmy w dość szybki sposób edukacyjnie – na pozór trudna, ciężka do wytłumaczenia na początku muzyka może także sprawić przyjemność, może dostarczać jak najbardziej pozytywnych doświadczeń i wrażeń. Uważam, że po tych zaledwie kilku koncertach stale powiększające się grono stałych bywalców naszych wydarzeń systematycznie wzmacnia i poszerza swoje wymagania muzyczne, tęskniąc za coraz dalszą drogą do przebycia. Etap początkowy mamy już prawie za sobą, mamy nadzieję, że będzie możliwa kontynuacja i dalsza wspólna eksploracja nowych muzycznych i artystycznych obszarów.” – podsumowuje działanie kurator cyklu Wojciech Kucharczyk.

Ostatni z koncertów organizujemy w ramach piątych urodzin Świetlicy Krytyki Politycznej. Przed cieszyńską publicznością wystąpi 5 artystów.

Podczas koncertu wystąpią:

Polly Týkk
DJ 2 Lewe Ręce
Piotr Tkacz / Wojciech Kucharczyk
Gaap Kvlt
Kucharczyk
Krzysztof Kaskader

O artystach:

Polly Týkk i DJ 2 Lewe Ręce organizują w Poznaniu wieczorki z muzyką taneczną, podczas których gościli między innymi Lorenzo Senniego, RSS B0YS, We will fail., Jurga Hallera, Zamilską, Wilhelma Brasa, Ninę z Golden Pudel, Czarnego Latawca, Lutto Lento. Współtworzą kolektyw Za duszno.

Polly Týkk lubi sukulenty i scenę haską. W Cieszynie zagra specjalny czesko-polski error-set dając wyraz swoim fascynacjom słowiańskością. Jako Karolina Karnacewicz pisze o muzyce, publikowała między innymi HIS Voice, Eastern Daze, PopUp.

http://betonowechabry.tumblr.com/ http://www.mixcloud.com/polly_tykk/

Piotr Tkacz – pisze, nie tylko o muzyce, prowadzi audycję, organizuje koncerty i festiwale, występuje, nagrywa, czasem robi też inne rzeczy.

Współtworzy projekty Kurort, Radioda, Revue svazu českých architektů, Stupor, Ryzykowna wyprawa Batyskafem, Tkacze, Tirips, Sumpf. Jest otwarty na nowe spotkania improwizacyjne, wykonuje także partytury tekstowe i graficzne.

Jako DJ 2 Lewe Ręce swój brak umiejętności prezentował w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Pradze, Ostravie, Oslo i chciałby jeszcze gdzieś.

http://piotrtkacz.tumblr.com/ http://www.mixcloud.com/dj2lewerece/

GAAP KVLT

Tajemnicza postać w kapturze. Jego dotychczasowy dorobek to między innymi dobrze przyjęta krótka acz treściwa kaseta Inconnu i dwa przedziwne, nienazwane mini CD przygotowane na festiwale Unsound 2013 i Trans:Wizje. Przy okazji tych imprez Gaap Kvlt objawił się też słuchaczom, osobiście racząc ich autorskim zestawem gęstych, ciężkich i transowych dźwięków. Debiutancki album artysty bez twarzy znanego jako Gaap Kvlt nosi tytuł Void. To dość przewrotna nazwa zwłaszcza w kontekście charakterystycznego języka muzycznego jakim posługuje się twórca. W muzyce wykorzystuję niespokojne i chłodne brzmienia, bębny oraz nagrania terenowe z krajów Maghrebu i Bliskiego Wschodu – przemawia twórca.

www.facebook.com/GAAPKVLT

Wydarzenie finansowane jest ze środków MKiDN w ramach proj. „GRA/GRA/nica”.

Patronat:
http://www.trzeciafala.com/
http://www.popupmusic.pl/
Dziennik Zachodni

Kurator muzyczny: Wojciech Kucharczyk

Współpraca: Mik Misik

WSTĘP WOLNY!


 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij