Miasto

Film: Czterej jeźdźcy Apokalipsy

Dyskusja z udziałem dr Macieja Gduli i Michała Sutowskiego oraz pokaz filmu "Czterej jeźdźcy Apokalipsy".

Czterej jeźdźcy Apokalipsy

reżyseria: Ross Ashcroft, Megan Ashcroft, Wlk. Brytania, 2012, 98 min

23 marca, środa, godz. 19.00, Kino Iluzjon, Warszawa

O filmie:

Czterej Jeźdźcy Apokalipsy to nie kolejny film, który straszy widza, doszukuje się teorii spiskowych, krytykuje polityków i banki. Jego twórcy przyglądają się systemowi, który wybraliśmy i w którym żyjemy i proponują proste rozwiązania, aby go naprawić. „Wszyscy mówią, że system zawiódł. Ale to nieprawda. Działa wręcz perfekcyjnie wedle reguł, na bazie których został stworzony Chcąc zmienić system, należy zmienić te reguły” – powiedział reżyser filmu w wywiadzie udzielonym serwisowi www.stopklatka.pl. W filmie wypowiada się 23 światowej sławy myślicieli, pozostających na marginesie mediów mainstreamowych. Spotkali się aby przerwać milczenie i wyjaśnić, jakie mechanizmy rządzą światem. W prosty sposób opisują, co należy zmienić na wyższych uczelniach, w polityce czy w korporacjach – albo inaczej czeka nas ponura przyszłość.

Czterej Jeźdźcy Apokalipsy to niezależna produkcja, zrealizowana przez zespół młodych filmowców, którzy zainicjowali debatę na temat tego, jak poprawić jakość życia we wszystkich krajach.

Dyskusja po filmie jest orgazniowana przez Krytykę Polityczną.
Udział wezmą: Michał Sutowski (Koordynator Instytutu Studiów Zaawansowanych. Absolwent Kolegium MISH UW, politolog i publicysta. ) oraz dr Maciej Gdula (socjolog, publicysta).

Partnerzy:
Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego
Szkoła Głowna Handlowa
Dziennik Gazeta Prawna
Krytyka Polityczna
Fundacja Kaleckiego
Uniwersytet Zaangażowany
DKF Overground

Ceny biletów:
normalny – 17zł
ulogwy – 15 zł
studenci SGH i Wydziału Nauk Ekonomicznych UW – 12 zł

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij