Miasto

Europa Sprawdzam! – zapytaj, co europosłowie robią w twojej sprawie

Masz pytania do europosłów? Są sprawy, o których chcesz ich poinformować?

Przyjdź i wyraź je!

Będziemy czekać na Ciebie po projekcji filmu Dom, w którym mieszkam.

26 kwietnia, piątek, ok. godz. 21.00, Druga fala, ul. Świętego Antoniego 23, Wrocław

oraz 27 kwietnia, sobota, godz. 13.00, Plac Jana Pawła II, Wrocław

Jesteśmy obywatelami Unii Europejskiej. Drogą wyborów udzieliliśmy mandatów urzędującym w Strasburgu oraz Brukseli deputowanym, by w naszym imieniu występowali na forum Parlamentu Europejskiego. Ale to my – mieszkańcy Europy – pozostajemy tymi, których opinie i decyzje ostatecznie się liczą. Dlatego domagamy się, by europosłowie i europosłanki uważnie wsłuchiwali się w nasze głosy.

EUROPA – SPRAWDZAM! to inicjatywa, której celem jest stworzenie pomostu między obywatelami i politykami urzędującymi w Strasburgu oraz w Brukseli. Na ulicach polskich miast nagrywamy pytania i żądania obywateli, a potem domagamy się od europarlamentarzystów, by się do nich odnieśli. Filmy umieszczamy na stronie internetowej „Dziennika Opinii”, by pozostały jawne, szeroko dostępne oraz stanowiły materialny dowód powziętego przez polityka zobowiązania.

Dołącz do nas na facebooku.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij