Miasto

Etyka Medycyny – warsztaty dla licealistów

O czym nie mówi się kandydatom na studia medyczne? Warsztaty dla uczniów i uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie.

Etyka Medycyny to kolejny warsztat przygotowany przez Świetlicę Krytyki Politycznej „Na Granicy” dla uczniów i uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie. Cykl spotkań zapoczątkowały zajęcia dziennikarskie z Romanem Kurkiewiczem (Przekrój) w grudniu ubiegłego roku. Tym razem spotkanie poprowadzi studentka ostatniego roku studiów medycznych – Sylwia Tabor (KP). 

Warsztaty  będą dotyczyły tego o czym w temacie medycyny i samym środowisku lekarskim mówi się najmniej, a kandydatom na studentów uczelni medycznych właściwie w ogóle. Jednym z zadań będzie dyskusja o kontakcie lekarz- pacjent, zawodowej etyce, a także trudnej walce ze społecznymi skutkami uzależnień, polityce redukcji szkód i problemie zakażenia HIV. Celem samych warsztatów zaś wypracowanie aktywnej postawy w sytuacjach kiedy drugiej osobie dzieje się po prostu krzywda-czy to ta związana z chorobą i uzależnieniem, czy ta z chociażby wciąż przemilczanym problemem przemocy w rodzinie. (S. Tabor)

Poniedziałek, 16 kwietnia, godz. 9.30, I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie, prowadzenie: Sylwia Tabor (KP)

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij