Miasto

Etyka Medycyny – warsztaty dla licealistów

O czym nie mówi się kandydatom na studia medyczne? Warsztaty dla uczniów i uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie.

Etyka Medycyny to kolejny warsztat przygotowany przez Świetlicę Krytyki Politycznej „Na Granicy” dla uczniów i uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie. Cykl spotkań zapoczątkowały zajęcia dziennikarskie z Romanem Kurkiewiczem (Przekrój) w grudniu ubiegłego roku. Tym razem spotkanie poprowadzi studentka ostatniego roku studiów medycznych – Sylwia Tabor (KP). 

Warsztaty  będą dotyczyły tego o czym w temacie medycyny i samym środowisku lekarskim mówi się najmniej, a kandydatom na studentów uczelni medycznych właściwie w ogóle. Jednym z zadań będzie dyskusja o kontakcie lekarz- pacjent, zawodowej etyce, a także trudnej walce ze społecznymi skutkami uzależnień, polityce redukcji szkód i problemie zakażenia HIV. Celem samych warsztatów zaś wypracowanie aktywnej postawy w sytuacjach kiedy drugiej osobie dzieje się po prostu krzywda-czy to ta związana z chorobą i uzależnieniem, czy ta z chociażby wciąż przemilczanym problemem przemocy w rodzinie. (S. Tabor)

Poniedziałek, 16 kwietnia, godz. 9.30, I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie, prowadzenie: Sylwia Tabor (KP)

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij