Miasto

Etaty vs. Start-upy, czyli Woś, Przegalińska i Orliński o przyszłości polskiej gospodarki

Debata Uniwersytetu Krytycznego

5 listopada, czwartek, godz. 18.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Goście:
● Aleksandra Przegalińska (Akademia Leona Koźmińskiego, rada programowa Startup Hub Poland),
● Rafał Woś („Polityka”, autor książki „Dziecięca choroba liberalizmu”),
● Wojciech Orliński („Gazeta Wyborcza”, autor książki „Internet. Czas się bać”).

Prowadzenie:
Jakub Dymek („Dziennik Opinii”)

Czy polska gospodarka zmieni się z węglowej w krzemową? O innowacjach w kampanii mówił każdy komitet, od Kukiza po Razem – na poziomie deklaracji wszyscy chcą, żeby Polska gospodarka rosła w siłę, a obywatelki żyły dostatniej. Problem zaczyna się, gdy padają konkretne pytania o przyszły kształt polskiego przemysłu – innowacyjnego (start-upy, nowe technologie, projekty społeczne) i tradycyjnego (od chemii po ekologiczną żywność). A kwestii spornych nie brakuje.

Czy naprawdę „etatów nie będzie”? Czy państwo ma dotować innowacyjne pomysły i jak to robić? Czy potrzebujemy specjalnych stref ekonomicznych przez kolejną dekadę? Czy małe, średnie i debiutujące przedsiębiorstwa są, i mają pozostać, motorem naszej gospodarki? Czy wysokość podatków – w tym ewentualnych ulg na badania i rozwój – naprawdę ma znaczenie dla rozwoju innowacji? Czy edukacja wyższa musi dostosować się do wymogów rynku pracy, czy to rynek pracy powinien dopasować sie do wyedukowanego społeczeństwa?

Na te pytania – i wiele innych – postaramy się odpowiedzieć na spotkaniu „Etaty vs Start-upy” w warszawskiej siedzibie Krytyki Politycznej. Rozmawiać będą Aleksandra Przegalińska, wykładowczyni Akademii Leona Koźmińskiego i członkini rady programowej Startup Hub Poland, Rafał Woś, dziennikarz „Polityki” i autor książki „Dziecięca choroba liberalizmu” i Wojciech Orliński publicysta „Gazety Wyborczej” i autor książki „Internet. Czas się bać”. Z gośćmi porozmawia Jakub Dymek, redaktor „Dziennika Opinii” i prowadzący seminarium „Polityka Sieci” na Uniwersytecie Krytycznym.

Na dyskusję zaprasza „Dziennik Opinii” Krytyki Politycznej i Uniwersytet Krytyczny.

_______________________

Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2014-2016” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij