Miasto

Ekspertki w Cieszynie

Spotkanie dotyczące wolności mediów oraz roli kobiet w kształtowaniu opinii publicznej.

Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie zaprasza na debatę, dotyczącą wolności mediów w Polsce oraz roli kobiet w kształtowaniu opinii publicznej. Udział wezmą: Anna Dryjańska („Wysokie Obcasy”), Ewa Furtak („Gazeta Wyborcza”), Małgorzata Bryl (gazetacodzienna.pl). Prowadzenie: Natalia Kałuża (Krytyka Polityczna).

29 września, wtorek, godz. 17.30, Świetlica Krytyki Politycznej “Na Granicy”

W mediach na każdym poziomie – zarówno ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym – pojawiają się problemy na tle wolności słowa. Niektóre z nich kończą się na drodze sądowej. Często idzie to w parze z brakiem środowiskowej solidarności i kierowaniem się stereotypami ze względu na płeć. Media są znacznie bardziej męskie niż świat, który opisują: ekspertek w mediach jest tylko 19%, choć osób z wyższym wykształceniem jest zdecydowanie więcej wśród kobiet (18,5% podczas gdy mężczyźni stanowią 12,3%).

Podczas spotkania porozmawiamy o tym jak radzą sobie z obecnymi wyzwaniami, stojącymi przed mediami na każdym poziomie przedstawicielki prasy.

Ekspertki.org to wielobranżowa, elektroniczna baza kobiet, posiadających wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie, którymi mogą i chcą się dzielić z innymi, reprezentując ważny – kobiecy punkt widzenia w różnych okolicznościach, m.in. występując w mediach, uczestnicząc w panelach dyskusyjnych, debatach lub spotkaniach otwartych, zaznaczając tym samym swój głos w debacie publicznej dot. wielu ważnych społecznie tematów, które bez tego mogłyby zostać pominięte, zbagatelizowane lub pozbawione zrównoważonego kontekstu.

Projekt “Głos kobiet się liczy” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Projekt “Ekspertki.org – przebijamy „szklany sufit” dofinansowano przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.


***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij