Miasto

Drugie seminarium wokół „Buntu miast” Harveya

Jak kontrowersyjna diagnoza angielskiego teoretyka ma się do sytuacji Krakowa? Porozmawiamy 2 sierpnia, o godz. 18.00, Cafe Massolit.

Zapraszamy na drugie z czterech seminariów poświęconych książce Bunt miast Davida Harveya. Tym razem podyskutujemy o rozdziale „Tworzenie miejskich dóbr wspólnych”.

Bunt miast przecina w poprzek utarte interpretacje i od dekad okopane stanowiska, z jednej strony akcentując fundamentalną dla kapitalizmu rolę miasta (zarówno jako miejsca wyzysku, jak i oporu), z drugiej – przekonując do uznania rozplenienia klasy robotniczej w krajach centrum jako szansy, a nie zagrożenia dla walki o bezklasowe społeczeństwo.

Kraków stał się ostatnio terenem miejskiej walki o odzyskanie dobra wspólnego szczegółowo i w globalnym kontekście opisanej przez Harveya. Podczas czterech półtoragodzinnych seminariów spróbujemy odnieść analizy brytyjskiego geografa do sytuacji panującej w Krakowie, a także podyskutować nad teoretyczną (niepozbawioną kontrowersji) propozycją, która wyłania się z Buntu miast, odnosząc ją do innych podobnych i rozwijanych aktualnie koncepcji.

Czwartek, 2 sierpnia, godz. 18:00, Cafe Massolit – ul. Felicjanek 4.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij