Miasto

Drugie seminarium wokół „Buntu miast” Harveya

Jak kontrowersyjna diagnoza angielskiego teoretyka ma się do sytuacji Krakowa? Porozmawiamy 2 sierpnia, o godz. 18.00, Cafe Massolit.

Zapraszamy na drugie z czterech seminariów poświęconych książce Bunt miast Davida Harveya. Tym razem podyskutujemy o rozdziale „Tworzenie miejskich dóbr wspólnych”.

Bunt miast przecina w poprzek utarte interpretacje i od dekad okopane stanowiska, z jednej strony akcentując fundamentalną dla kapitalizmu rolę miasta (zarówno jako miejsca wyzysku, jak i oporu), z drugiej – przekonując do uznania rozplenienia klasy robotniczej w krajach centrum jako szansy, a nie zagrożenia dla walki o bezklasowe społeczeństwo.

Kraków stał się ostatnio terenem miejskiej walki o odzyskanie dobra wspólnego szczegółowo i w globalnym kontekście opisanej przez Harveya. Podczas czterech półtoragodzinnych seminariów spróbujemy odnieść analizy brytyjskiego geografa do sytuacji panującej w Krakowie, a także podyskutować nad teoretyczną (niepozbawioną kontrowersji) propozycją, która wyłania się z Buntu miast, odnosząc ją do innych podobnych i rozwijanych aktualnie koncepcji.

Czwartek, 2 sierpnia, godz. 18:00, Cafe Massolit – ul. Felicjanek 4.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij