Miasto

Dolina Krzemowa nad Wisłą?

Panel dyskusyjny z udziałem Wojciecha Borowicza, Arka Flinika, Małgorzaty Kuś i Jakuba Dymka.

Krytyka Polityczna w Krakowie i Spółdzielnia Ogniwo zaprasza na panel dyskusyjny „Dolina Krzemowa nad Wisłą?” wokół 44. numeru Krytyki Politycznej.

18 marca, piątek, godz. 20.00, Spółdzielnia Ogniwo, Paulińska 28 (I piętro), Kraków

Goście: Wojtek Borowicz, Arek Flinik, Małgorzata Kuś

Prowadzący: Jakub Dymek

Potęga Doliny Krzemowej jest budowana od ponad 50 lat. Ani w Polsce, ani nigdzie indziej nie przekroczymy tej przepaści. Ale nawet gdybyśmy mogli, czy powinniśmy podążać drogą Doliny Krzemowej? Suckes gospodarczy Zachodniego Wybrzeża ma też swoje ciemne oblicze, z ogromnymi nierównościami i dyskryminacją kobiet oraz mniejszości etnicznych na czele.

Z drugiej zaś strony, start-upów i rynku technologii nie należy demonizować. Technologia i oprogramowanie będą już tylko ważniejsze dla światowej gospodarki, a w Polsce nie brakuje obiecujących projektów naukowych, mamy też pokolenie ambitnych przedsiębiorców z dobrymi produktami przebijającymi się na globalnym rynku. Żal więc byłoby przegapić szansę na bycie pionierami. Pytanie brzmi: jak to zrobić, żebyśmy zyskali wszyscy, a nie tylko garstka technokratów?

W Spółdzielni „Ogniwo” będzie można kupić 44. numer „Krytyki Politycznej” w promocyjnej cenie.
WSTĘP WOLNY!

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij