Miasto

„Dobry troll” – spotkanie w Krakowie

Spotkanie z Jasiem Kapelą poprowadzi Jan Bińczycki. 22 maja, piątek, godz. 18.00, Bomba.

22 maja, piątek, godz. 18.00, Bomba Na Placu, Plac Szczepański 2/1, 30-011 Kraków

Cokolwiek uczynisz już na zawsze stanie się tym, co uczyniłeś. Czy można być dobrym trollem? Czy w ogóle warto być trollem? Czy nasz świat zmierza prosto do piekła? Jak żyć, panie premierze? O tym oraz o innych ważkich kwestiach dyskutować będziemy na spotkaniu z autorem książki Dobry troll Jasiem Kapelą. Prowadzenie: Jan Bińczycki.

Czytając, trudno przestać się śmiać. Ta książka może obrazić wszystkie twoje uczucia religijne. Przed lekturą skonsultuj się z księdzem lub katechetą!

Nie chcielibyście go spotkać na swojej drodze. On was zapewne też nie. Bezczelny, chamski, nielubiany. Zawzięty troll, którego największą pasją jest wkurzanie ludzi. Kłamie, manipuluje, krzywdzi i sieje chaos. A wszystko to wyłącznie dla zabawy. Ale czy na pewno? Choć trolling okazuje się być pokupnym towarem na rynku, a główny bohater odnosi zawrotny sukces medialny i staje się przedsiębiorcą oraz celebrytą, to nie wszystko idzie po jego myśli. Na świecie jest mnóstwo ludzi, którzy nie rozumieją żartów, co z czasem może doprowadzić do tragedii. W swojej najnowszej powieści znany warszawski imprezowicz obnaża życie mieszczańskiej klasy średniej, udowadnia, że nasza planeta umiera oraz obnaża absurdy religii i prawdziwe oblicze Jana Pawła II, ale przede wszystkim bezczelnie wyszydza i piętnuje brak poczucia humoru naszego społeczeństwa.

Czuję się jakbym sam napisał tę książkę. Marek Raczkowski, rysownik

Arcydzieło!

Rafał Werczyński, były szef komunikacji Pudelek.pl

Jaś Kapela – poeta, pisarz i felietonista, członek zespołu Krytyki Politycznej, ostatnio pisze głównie o globalnym ociepleniu na stronie globalweatherstations.com, ale znacie go stąd, że zgłosił do prokuratury Rafała Ziemkiewicza za obrażanie papieża. Dobry troll to jego trzecia powieść.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij