Miasto

Diagnoza warszawskich pracowni artystycznych

Wypełnij ankietę o warunkach lokalowych skierowanych do warszawskich artystów i pomóż tegorocznej edycji festiwalu Warszawa W Budowie.

Badanie przeprowadzone wśród warszawskich artystów ma być podstawą rekomendacji dla Urzędu Miasta st. Warszawy i początku próby zmian warunków najmu pracowni ze stołecznych zasobów miejskich.

Ankiety wypełniać można do 30 lipca 2014 r.

Drodzy artyści!

Zapraszamy i zachęcamy do wypełnienia ankiety „Pracownie warszawskich artystów”. Wasze odpowiedzi będą częścią diagnozy sytuacji lokalowej w Warszawie w kontekście pracowni artystów, a więc i Waszej codziennej pracy. Prowadzimy tę diagnozę w związku z tegoroczną edycją festiwalu Warszawa w Budowie 6, która poświęcona będzie właśnie stołecznemu życiu artystycznemu. Na jej podstawie i na podstawie pozostałych elementów badania powstanie publikacja poświęcona tematowi miejskich pracowni artystów, zawierająca rekomendacje dla Urzędu Miasta st. Warszawy.

Publikacja wyników badań będzie też początkiem naszej pracy nad wpływem na zmianę systemową i kulturową w kontekście pozycjonowania roli i znaczenia pracowni twórczych wśród pracowników administracji warszawskiej. Chcemy przedstawić urzędom Wasze problemy i nasze wspólne rekomendacje. Mamy nadzieję, że uruchamiając dyskusję wokół tematu podczas festiwalu i wytrwale prowadząc ją po jego zakończeniu, uda nam się wpłynąć na zmianę przepisów i zwyczajów warunkujących Wasze posiadanie lub nieposiadanie pracowni z zasobów nieruchomości miejskich.

Dlatego też tak bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia w tworzeniu diagnozy sytuacji i wypowiedzi wszystkich z Was: tych, którzy mają pracownię i nie mają, którzy wynajmują ją na rynku nieruchomości miejskich i prywatnych. W ankiecie każdy z Was znajdzie pytania dla siebie. Wypełnienie ankiety zajmie Wam około 20-30 minut. Możecie także odpowiedzieć na część pytań, jeżeli nie macie ochoty udzielać nam odpowiedzi na wszystkie. Im więcej jednak się od Was dowiemy, tym skuteczniej będziemy mogli działać. Wszystkie Wasze opowieści są dla nas ważne i pomogą nam w skutecznym zrealizowaniu naszego celu.

Ankieta dostępna jest na stronie internetowej.

Diagnoza powstaje w związku z tegoroczną edycją festiwalu Warszawa W Budowie 6 organizowanego przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Projekt prowadzi Marta Żakowska, autorka publikacji festiwalowej, redaktorka naczelna Magazynu Miasta.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij