Miasto

Demokracja 4.0. Głos seniora i seniorki

Warsztaty z dziennikarstwa obywatelskiego i nowych mediów kierowane do osób starszych.

28 czerwca, sobota, godz.11.00-18.00, Łokietka5 – Infopunkt Nadodrze, ul. Władysława Łokietka 5/1, Wrocław

Jaka jest rola seniora i seniorki w naszym kraju? Czy głos osób starszych jest słyszalny w debacie publicznej? W jaki sposób, dzięki wykorzystaniu nowych mediów, zainteresować obywateli i obywatelki oddziaływaniem na przestrzeń publiczną? Czym różni się dziennikarstwo tradycyjne od społecznego?

Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na te pytania podczas warsztatów z dziennikarstwa obywatelskiego. Porozmawiamy także o oddolnym organizowaniu się i aktywizmie miejskim. Razem nauczymy się efektywnie korzystać z mediów społecznościowych takich jak: Twitter, Facebook, Feedly, Bambuser czy Titanpad.

Aktywność nie jest zarezerwowana tylko dla młodzieży! Internet daje szanse bycia słyszalnym każdemu, kto ma coś do powiedzenia. Korzystanie z niego dla nikogo nie powinno stanowić bariery, dlatego gośćmi naszych warsztatów będą Ben Borges i Alioscia Castronovo, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach z Hiszpanii i Włoch, gdzie wraz z osobami starszymi współtworzyli strategie działań medialnych włączającą seniorów w przestrzeń użytkowników nowych technologii.

Na warsztatach oddamy głos seniorom i seniorkom. Seniorzy i seniorki tworzą bardzo liczną grupę mieszkańców i mieszkanek Wrocławia, dlatego uważamy, że mają prawo wypowiedzieć się na temat miasta, w którym mieszkają. Interesuje nas, co osoby starsze chciałyby zmienić w mieście, na własnym podwórku czy w dzielnicy, w której żyją i z jakimi problemami spotykają się na co dzień. Wspólnie wypracujemy strategie, plany i rozwiązania, które pozwolą seniorom i seniorkom jeszcze bardziej poczuć się obywatelami i obywatelkami Wrocławia.

Wszelkie działania, które podejmujemy podczas warsztatów sprawdzają się najlepiej kiedy posiadamy ze sobą narzędzia, dzięki którym można swobodnie korzystać z internetu. Przynieście ze sobą laptopy, komórki czy tablety. Pokażemy wam w jaki sposób korzystać z nich, by być na bieżąco z wydarzeniami w mieście, informacjami z kraju, czy jak samemu i samej aktywnie  zaangażować się w problemy miejskie. Tym, którzy nie mają możliwości przyniesienia własnego sprzętu umożliwimy udział w warsztatach, dzięki wykorzystaniu rzutnika i ekranu. Istnieje również możliwość pożyczenia kilku komputerów na czas warsztatu.

Podczas warsztatów zapewnimy posiłek w przerwie obiadowej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij