Miasto

Democracy Now! – wykład i rozmowa z Amy Goodman

Niezależne media w czasach wojen i zmian klimatycznych. Wykład i rozmowa z twórczynią Democracy Now!

NIEZALEŻNE MEDIA W CZASACH WOJEN I ZMIAN KLIMATYCZNYCH – wykład i rozmowa z Amy Goodman, twórczynią Democracy Now!

Piątek, 22 listopada, godz. 19.00, barStudio, Pl. Defilad 1, PKiN, Teatr Studio

Wstęp wolny.

Wykład i dyskusja odbędą się w języku angielskim.

Nagradzana dziennikarka i reporterka Amy Goodman uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych postaci mediów za oceanem. Od 1996 r. prowadzi Democracy Now! – globalny program informacyjny, emitowany w 35 krajach. Opublikowała pięć książek, które trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”. Jako pierwsza dziennikarka na świecie otrzymała Right Livelihood Award, nazywaną alternatywnym Noblem.

Amy Goodman spotka się z polską publicznością w piątek, 22 listopada o godz. 19.00 w barStudio w PKiN. Wygłosi wykład „Niezależne media w czasach wojen i zmian klimatycznych”, weźmie udział w dyskusji o współczesnych mediach, podzieli się obserwacjami z Konferencji Klimatycznej w Warszawie, której jest gościem. Autorka prowadzi codzienne programy informacyjne z konferencji. Spotkanie jest pierwszym z wydarzeń zapowiadający Big Book Festival 2014.

Najnowsza książka Amy Goodman „The Silenced Majority: Stories of Uprisings, Occupations, Resistance, and Hope”, napisana wspólnie z Denisem Moynihanem, była przebojem czytelniczym w USA. Autorka przedstawia w niej historię osób, które stawiły opór korporacjom i władzy rządu – oddaje głos ludziom, którzy nie stają się bohaterami doniesień głównych mediów. Przedmowę do książki napisał reżyser Michael Moore. Doceniony przez NBC, „Time”, a także postaci życia publicznego tytuł znalazł się w czołówce listy bestsellerów „NYT”. Książka będzie dostępna podczas spotkania w Warszawie.

Krytyka Polityczna jest patronem medialnym wydarzenia.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij