Miasto

Debaty KP na Planete+

Zapraszamy na osiem debat organizowanych i wspieranych przez Krytykę Polityczną podczas tegorocznego Planete+ Doc Film Festiwal.

11 maja

Pierwsza z nich odbędzie się 11 maja w Warszawskiej Kinotece. O tym, czy mieszkanie jest prawem czy towar rozmawiać będą Filip Malinowski (reżyser filmu Eksmisja), prawnik Konrad Łaski, bohaterowie filmu Maria i Tadeusz Malinowscy oraz socjolożka Joanna Erbel.

12 maja

Dzień póżniej, 12 maja, w Warszawie po projekcji filmu Strajk na Filozofii zapraszamy na debatę Studenci na barykady? Jak powstrzymać komercjalizację edukacji. W spotkaniu udział wezmą: reżyser Igor Bezinovic, dziennikarze Adam Leszczyński i Christian Füller oraz publicystka Magdalena Błędowska, redaktorka Dziennika Opinii. Dyskusja towarzyszy premierze książki Edukacja. Przewodnik Krytyki Politycznej.

13 maja

Rozmowę po filmie Eksmisja organizuje Klub Krytyki Politycznej we Wrocławiu. Tam o prawie do mieszkania 13 maja w Dolnośląskim Centrum Filmowym rozmawiac będą: Barbara Kwaśny z Akcji Lokatorskiej, Grażyna Drobik – prezeska Stowarzyszenia Pierwszy Krok, Witold Kieńć – doktorant Instytutu Socjologii UWr oraz Przemysław Witkowski z Klubu KP.

Ponadto Klub KP we Wrocławiu jest współorganizatorem Miasto dla ludzi – debata po filmie Ludzki wymiar. W rozmowie o tym, kto dziś kreuje przestrzeń publiczną w miastach i jaki jest wpływ mieszkańców na miasto udział weźmie m.in. Michał Syska dyrektor Ośrodka Myśli Politycznej im. Ferdynanda Lassalle’a, członek Klubu Krytyki Politycznej we Wrocławiu.

14 maja

We wtorek 14 maja zapraszamy do Wrocławia na debatę Dokąd zmierzają Rosjanie? Rozmowa odbędzie się po pokazie filmu Maszeruj i równaj do lewej.

15 maja

Nawiedzony system – debata po filmie Duchy naszego systemu odbędzie się 15 maja we Wrocławiu. Film Liz Marshall opowiada o Jo-Anne McArthur, fotografce walczącej o prawa zwierząt.

16 maja

Kolejna dyskusja na Planete+ Doc współorganizowana przez Klub KP we Wrocławiu to Raw food – czy surowe jest zdrowe? Rozmowa odbędzie się 16 maja po seansie filmu Na surowo.

18 maja

Ostatnim ze spotkań wspieranych przez KP we Wrocławiou jest debata Czy ludzkość przetrwa bez lodowców?, która odbędzie się 18 maja po pokazie filmu Zamrażając Lód.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij