Miasto

Debata: Przemilczana (nie)równość?

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego i Krytyka Polityczna zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Układ równań".

11 grudnia, czwartek, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16 (II piętro), Warszawa

Boimy się osób, które doświadczają różnego rodzaju zaburzeń psychicznych. Sądzimy, że są nieprzewidywalne i agresywne, więc spychamy je na margines albo stajemy się nadopiekuńczy i infantylizujemy. Nie szukamy źródeł naszych uprzedzeń i nie wyzbywamy się stereotypów. Nie podejmujemy tematu ich problemów w życiu społecznym i zawodowym, bo wstydzimy się o tym mówić. Dlaczego milczymy?

Skąd biorą się uprzedzenia wobec osób doświadczających zaburzeń psychicznych?
Jak wspomagać integrację oraz aktywność społeczną i zawodową tych osób?
Czy polskie prawo przyczynia się do ich stygmatyzacji?

Uczestniczki i uczestnicy:

  • Hanna Samson, psycholożka, dziennikarka
  • Agnieszka Kręglicka, restauratorka, współorganizatorka staży dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej w restauracjach Kręgliccy
  • dr Małgorzata Szeroczyńska, prokuratorka
  • Moderacja: Jakub Majmurek, Krytyka Polityczna.

UWAGA: w trakcie debaty będzie zorganizowana opieka dla dzieci.

Debata odbywa się w ramach projektu „Układ równań. Cykl debat o równości” realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Fundacji im. Róży Luksemburg.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij