Miasto

Debata: Miastokracja | Co zrobić z reprywatyzacją?

Debata z udziałem Konrada Łaskiego, Agaty Szczęśniak i Jana Śpiewaka. Prowadzenie: Maciej Gdula.

Uniwersytet Krytyczny | Miastokracja | Co zrobić z reprywatyzacją? 

Goście: Konrad Łaski, Agata Szczęśniak, Jan Śpiewak
Prowadzenie: Maciej Gdula

11 marca, środa, godz. 18.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Ci, którzy chcieliby zatrzymać reprywatyzację w Polsce nie mają na razie siły, żeby to zrobić. Nie mają też atrakcyjnego języka, jakim mogliby zmobilizować ludzi do działania. Prywatyzacja toczy się więc w imię zadośćuczynienia za szkody „komunizmu” i przywracania dziejowej sprawiedliwości. Czy jednak rzeczywiście mamy do czynienia z powrotem starych właścicieli?

Podczas dyskusji zastanawiać się będziemy czym naprawdę jest reprywatyzacja, kto jest jej beneficjentem i jak wreszcie uregulować ten proceder.

Konrad Łaski – radca prawny (Kancelaria Łaski i Wspólnicy w Warszawie) zajmujący się prawem obrotu cywilnoprawnego, w szczególności obrotu nieruchomościami. Prowadzi postępowania reprywatyzacyjne i reprezentuje lokatorów w postępowaniach eksmisyjnych. Członek Zielonych, współpracował z KSS Piotra Ikonowicza.

Agata Szczęśniak – kuratorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej, zajmująca się zagadnieniami prywatyzacji w ramach festiwalu „Warszawa w budowie”.

Jan Śpiewak – przewodniczący stowarzyszenia Miasto jest Nasze, doktorant socjologii UW, bada przemiany polskiej klasy średniej. Członek inicjatywy Otwarty Jazdów, aktywista warszawski, od urodzenia związany ze Śródmieściem.

Maciej Gdula – socjolog, pracownik Instytutu Socjologii UW. Zajmuje się teorią społeczną i badaniem systemu klasowego. Badał i popularyzował teorię P. Bourdieu, N. Luhmanna i B. Latoura. W swoich badaniach nad klasami koncentrował się na wzroście roli klasy średniej jej związkach z instytucjami państwowymi i publicznymi. Opublikował m.in.: Trzy dyskursy miłosne(2009), Style życia i porządek klasowy w Polsce (2012, wspólnie z P. Sadurą). Wykładowca Instytutu Studiów Zaawansowanych.

______

POZOSTAŁE SEMINARIA UNIWERSYTETU KRYTYCZNEGO W SEMESTRZE WIOSENNYM.

______

Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2014-2016” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

 

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Zamknij

20kp-logo-white-500px