Miasto

Debata: Czy nasze Państwo jest zdolne do transformacji energetycznej?

W debacie wokół książki "Polski węgiel" udział wezmą: prof. Jan Popczyk, prof. Franciszek Plewa, Marcin Popkiewicz, dr Michał Wilczyński . Prowadzenie: dr Małgorzata Tkacz-Janik

Odpowiedź na pytanie, ile państwa w państwie, powraca z prędkością światła, gdy tylko pojawia się temat energetyczny. Jaką musielibyśmy być Polską, aby rzeczywiście podjąć wielkie wyzwanie cywilizacyjne, gospodarcze i społeczne jakim jest transformacja energetyczna kraju? Obecnie zaproponowana „narodowa zrzutka” na polski węgiel wydaje się tylko chwilowym zażegnaniem kryzysu. Co zrobimy z wydobytym węglem, skoro już dziś Kompania Węglowa gromadzi miliony ton na hałdach?

 1 marca, wtorek, godz. 18.00, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, ul. Ks. M. Strzody 10, Gliwice

Na to i wiele innych pytań związanych z gotowością Polaków, polityków, górników i związków zawodowych do transformacji energetycznej, a także jej obliczach spróbują odpowiedzieć uczestnicy debaty o Polskim węglu na Politechnice śląskiej w Gliwicach:
prof. Jan Popczyk
prof. Franciszek Plewa
Marcin Popkiewicz
dr Michał Wilczyński

Spotkanie poprowadzi dr Małgorzata Tkacz-Janik

Debata towarzyszy promocji książki Polski węgiel.

Partner wydarzenia:

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij