Polityka równościowa w działaniach polskich samorządów będzie tematem wtorkowej debaty w Świetlicy KP w Trójmieście.
Podczas debaty z udziałem: dr Andrzeja Cieśli, Burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego (uczestnik pilotażu projektu „Równość standardem dobrego samorządu”), Elżbiety Jachlewskiej, wiceprezeski Stowarzyszenia Waga (projekt „Bilet do równości”), Anny Czerwińskiej, ekspertki projektu „Równość standardem dobrego samorządu”, zaprezentowane zostaną narzędzia i dotychczasowe osiągnięcia na polu polityki równościowej w polskich samorządach.
Celem debaty jest próba odpowiedzi na pytanie: dlaczego samorządy terytorialne powinny włączać się w działania antydyskryminacyjne? Czy dysponują odpowiednimi środkami do realizacji takiej polityki? Jakie działania antydyskryminacyjne były i są prowadzone na terenie województw: pomorskiego i kujawsko-pomorskiego?
Debata wpisuje się także w gorącą dyskusję publiczną na temat równości i gender, w tym na temat roli samorządów i lokalnych wspólnot w przeciwdziałaniu dyskryminacji.
Program spotkania odbywającego się w godz. 12.00 – 15.00
- Prezentacja narzędzi Standard i Indeks Równości – ekspertka projektu, Anna Czerwińska
- Prezentacja projektu „Bilet do równości” – Elżbieta Jachlewska, Stowarzyszenie Waga, Gdańsk
- Wdrażanie polityki równości w Aleksandrowie Kujawskim – dr Andrzej Cieśla, Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego
- Dyskusja na temat wdrażania polityki równości w samorządach
Podczas debaty uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję zapoznać się z narzędziami realizowania polityki równości na szczeblu lokalnym tj. STANDARDEM i INDEKSEM RÓWNOŚCI, a także z zasadami udziału w KONKURSIE „RÓWNY URZĄD” objętego patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji, Pełnomocniczkę Rządu ds. Równego Traktowania oraz Rzecznika Praw Obywatelskich, w którym może wziąć udział każdy urząd samorządowy w Polsce.
Organizatorzy spotkania Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego proszą o potwierdzenie udziału:
na adres: [email protected] lub
pod numerem telefonu: 22 498 15 26
Debata współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Kapiał Ludzki.