Miasto

Czy potrafimy walczyć o równość poprzez sztukę zaangażowaną?

O relacji między kulturą i równością rozmawiać będą: Kinga Dunin, Julita Wójcik, Katarzyna Szustow, Katarzyna Górna i Igor Stokfiszewski.

28 maja, środa, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16 II p.

Bywa, że najlepszą drogą do refleksji nad kategoriami społecznymi, jest analiza ich zaprzeczeń. „Równość” wydaje się do takich kategorii należeć. Dlatego skupimy się na miejscach, tematach i wątkach w kulturze, które nacechowane są nierównościami lub – wręcz nierówności produkują. Począwszy od dostępu do kultury, poprzez zasady istnienia w kulturze głosów mniejszościowych, aż po wykluczenie ekonomiczne w kulturze i poprzez kulturę oraz nierówności wynikające z relacji władzy (zarówno kulturowej, jak i ekonomicznej). Odpowiadając na pytanie, jak wytwarza się nierówność w kulturze, być może znajdziemy sposoby jej niwelowania.

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Krytyka Polityczna w Warszawie zapraszają na debatę o relacji kultury i równości.

Uczestniczki debaty:

* Julita Wójcik, artystka, twórczyni m.in. instalacji „Tęcza” na Pl. Zbawiciela

* Kinga Dunin, pisarka i krytyczka literacka

* Katarzyna Górna, artystka, Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej, Pracownicy Sztuki – Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza

* Katarzyna Szustow, właścicielka firmy SZUSTOW. KULTURA I KOMUNIKACJA www.szustow.com

Moderacja spotkania:
Igor Stokfiszewski, krytyk literacki i dramaturg

Debata odbywa się w ramach projektu „Układ równań. Cykl debat o równości” realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Fundacji im. Róży Luksemburg.

Kolejne wydarzenia z cyklu „Układ równań”:

25 VI – Feministyczna krytyka prawa

Projekt plakatu: Ada Sokół www.adasokol.com

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij