Miasto

Czy będziemy tak bogaci jak Zachód? Spotkanie z Adamem Leszczyńskim

Z autorem książki „Skok w nowoczesność” rozmawiają Elżbieta Moczarska i Rafał Woś.

3 marca, wtorek, godz. 17.30, Galeria Kordegarda, Krakowskie Przedmieście 15/17, Warszawa

Narodowe Centrum Kultury zaprasza na spotkanie wokół książki „Skok w nowoczesność. Polityka wzrostu w krajach peryferyjnych 1943-1980”, która została nominowana do Nagrody Moczarskiego (finałowa dziesiątka), Nagrody im. Jana Długosza (finałowa dziesiątka) oraz nagrody Economicus „Dziennika Gazety Prawnej”.

Adam Leszczyński – historyk, adiunkt w Instytucie Studiów Politycznych PAN, gdzie zajmuje się ideologiami modernizacyjnymi w krajach peryferyjnych (w tym w Polsce). Publicysta „Gazety Wyborczej” i reporter, członek zespołu „Krytyki Politycznej”. Autor dwóch monografii o historii społecznej PRL, zbiorów reportaży  – o epidemii AIDS Naznaczeni, Dziękujemy za palenie. Dlaczego Afryka nie może sobie poradzić z przemocą, głodem, wyzyskiem i AIDS oraz Zbawcy mórz.

Rafał Woś – dziennikarz i publicysta ekonomiczny „Dziennika Gazety Prawnej”. Laureat Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej (2011). Był też nominowany do Grand Pressa, Nagrody im. Barbary Łopieńskiej, Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego (Akademia Ekonomiczna w Krakowie), Nagrody NBP im. Władysława Grabskiego oraz Nagród SDP. Autor książki „Dziecięca choroba liberalizmu”.

Elżbieta Moczarska – prezes Fundacji imienia Kazimierza i Zofii Moczarskich, od 2009 roku wraz z Narodowym Centrum Kultury i ”Gazetą Wyborczą” organizuje Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego na najlepszą książkę roku poświęconą historii Polski po 1918 r. do współczesności. Konsultant ds. komunikacji i rozwoju – pracowała m.in. międzynarodowych korporacjach i  instytucjach finansowych, w tym Credit Suisse First Boston, Kleinwort Benson, White & Case.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij