Miasto

Co czyta Cieszyn?

Jakie są gusta czytelnicze Cieszyniaków, o czym warto pisać i gdzie są miejsca sprzyjające czytaniu?

Co czyta Cieszyn? Co czytają mieszkańcy Cieszyna i czy to prawda, że jest tutaj wysoki poziom czytelnictwa? Czy w przestrzeni miasta są miejsca sprzyjające czytelnikom? Czy Cieszyn mógłby stać się tłem książki? Czy jesteśmy w stanie razem napisać opowieść o mieście i czego by dotyczyła? Czy można spacerować rozmawiając o książkach?

Zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Masternakiem, autorem powieści: Chmurołap, Niech żyje wolność i Scyzoryk, na których podstawie powstał film Andrzeja Barańskiego pt. Księstwo. Spróbujmy razem opisać Cieszyn oraz zastanowić się czy miasto może dostarczać inspiracji do tworzenia opowieści. W spotkaniu udział weźmie także kierowniczka księgarni Matras, która opowie jaki jest poziom czytelnictwa w mieście. 

Szczególnie zapraszamy środowiska związane z bibliotekami, klubami czytelniczymi, księgarniami, autorów oraz miłośników książek.

Poniedziałek, 13.05.2013, godz. 17.00, start: Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie

Spotkanie  jest bezpłatne.

Zbigniew Masternak– pisarz, dramaturg, scenarzysta i producent filmowy. Pracuje nad autobiograficznym cyklem powieści Księstwo wydawanym przez Zysk i S-ka.

 

Wydarzenie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w ramach projektu „Kierunki kultury: spacery edukacyjne”.
 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij