Miasto

Cieszyn, 30 marca: Granica w budowie. Konsultacje społeczne

Jakie będą losy budynku przy moście granicznym w Cieszynie? Czy konsultacje społeczne staną się przyczynkiem do dyskusji wokół strategii kultury w mieście? 30 marca, piątek, godz. 17.00 Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie

Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie serdecznie zaprasza
WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW CIESZYNA, TWÓRCÓW, ANIMATORÓW
KULTURY I SZTUKI W MIEŚCIE na PIERWSZE KONSULTACJE SPOŁECZNE
dotyczące losów BUDYNKU BYŁEJ STRAŻNICY w Cieszynie.
Spotkanie otwarte odbędzie się w piątek, 30 marca o godz. 17.00w siedzibie świetlicy (ul. Zamkowa 1, Cieszyn).

Budynek byłej strażnicy celniczej na granicy dla jednych stanowi architektoniczny moloch, dla drugich jest miejscem gdzie toczy się życie kulturalne, jeszcze inni kojarzą go ze sklepem z wózkami. Co będzie z nim dalej? Najprawdopodobniej nie tylko organizacje zajmujące przestrzeń byłej strażnicy celniczej przy Zamkowej 1 w Cieszynie zastanawiają się nad tym czy będzie stał i komu w związku z tym może służyć. Jeśli zostanie zburzony to z kolei co stanie na jego miejscu: parking, plac zabaw, inny budynek?

Wydaje się, że łatwiej byłoby kwestionować, badać, dyskutować gdybyśmy mieli czytelną strategię rozwoju kultury, która stanowiłaby punkt wyjścia i płaszczyznę porozumienia.

Nie czekając dłużej (bo przecież nikt nie wie jak długo musielibyśmy czekać) chcemy zaprosić nas – mieszkańców, członków organizacji, pracowników różnych instytucji – tych, którzy mają już jakąś wizję, tych którzy czują, że są o krok od jej obrazu, tych którzy nie lubią mówić, ale mają już dość decydowania o nich bez nich.

Będziemy gromadzić i porządkować wnioski, które są niezbędne przy projektowaniu strategii rozwoju kultury w Cieszynie, zadamy sobie także trud określania Strażnicy Na Granicy razem z Państwem. Kwestia samego budynku jest wtórna wobec potrzeb mieszkańców i ich pomysłów na kulturę w mieście.

Konsultacje poprowadzi Dr Przemysław Sadura ( socjolog, Uniwersytet Warszawski).

Partner:
 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij