Miasto

Budżet partycypacyjny- spotkanie dla mieszkańców Cieszyna

Po raz pierwszy w Cieszynie można zgłosić własną bądź wspólnotową propozycję inwestycji miejskiej!

Mieszkańcu ulicy Głębokiej, Zamkowej, Przykopa, Kominiarskiej, Placu Teatralnego!

Czy wiesz, że jeśli jesteś pełnoletni, to możesz zgłosić własną bądź wspólnotową propozycję inwestycji, którą w pełni sfinansuje miasto Cieszyn? Dowiedz się więcej na temat budżetu obywatelskiego, sposobu finansowaniu, rodzaju projektów, które realizowane są w innych częściach Polski! O tym wszystkim będziemy mówić podczas spotkania w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. Wysłuchamy mieszkańców i pomożemy w opisaniu zaproponowanych przez nich propozycji zmian.

 

31 lipca, czwartek, godz.17.00, Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy”

 

W Cieszynie do dyspozycji mieszkańców oddano 300 tys., w ramach których zostaną zrealizowane projekty zgłoszone i pozytywnie ocenione przez zespół ds. budżetu obywatelskiego, a następnie potwierdzone przez mieszkańców w drodze głosowania.

Zapraszamy do rozmowy, podczas której wyjaśnimy co to jest budżet obywatelski i wspólnie zastanowimy się jakie są nasze inwestycyjne czy remontowe potrzeby, które mogłyby być zrealizowane z tych 300 tys.

Może plac zabaw, może publiczna toaleta, wybieg dla psów, podjazdy dla wszelkich pojazdów na kółkach, a może drzewa czy miejski ogród? Angażując się w proces decydowania na co mają być przeznaczone środki publiczne przywracasz sobie prawo do miasta.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij