Miasto

#awangarda27-39

Twórcze spotkania dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych wokół awangardy w Cieszynie.

Piszesz do szuflady i nie wiesz co zrobić ze swoją twórczością? Tworzysz i szukasz dla siebie miejsca? Uczysz się w szkole średniej lub gimnazjum i czujesz, że wiedza szkolna Ci nie wystarczy?

Dołącz do grupy literackiej dla młodych ludzi (w wieku 16-19), która od września będzie pracować nad tworzeniem utworów z pogranicza prozy, poezji, publicystki i nowych mediów. Razem stworzymy zespół, który poza pisaniem własnych utworów będzie organizować wydarzenia artystyczne w przestrzeni Cieszyna nawiązujące do awangardy, zaczniemy czytać ją na nowo, interpretować i promować wśród mieszkańców.

Poza twórczym pisaniem będziemy uczyć się upowszechniać swoje utwory z Martą Frej (autorką memów, malarką), przetwarzać treść na dźwięk z Asi Miną (wokalistką, autorką płyty Biało na podstawie poezji Mirona Białoszewskiego) oraz poznawać literaturę z zupełnie innej strony. Między innymi dzięki twórczości Juliana Przybosia, który przez dwanaście lat mieszkał i pracował w Cieszynie.

Warsztaty będą odbywać się w Księgarni/Czytelni „Na Granicy”, prowadzić je będzie Anna Cieplak.

Zgłoszenia wraz z odpowiedzią na pytanie „Dlaczego chcesz dołączyć do grupy?” proszę kierować na adres e-mailowy [email protected] lub zgłosić się osobiście w Księgarni/Czytelni “Na Granicy” (ul. Zamkowa 1, godziny otwarcia 10.00-17.00, od wtorku do piątku) do dnia 13 września 2015.

Anna Cieplak z wykształcenia animatorka kultury i pedagożka. Od 2009 koordynuje projekty i działania w ramach Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka książki „Zaufanie” (Wyd.Krytyki Politycznej, 2015).  

Projekt “#awangarda27-39” realizowany jest w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Aktywność Obywatelska”. 

Bio

Anna Cieplak

| Animatorka kultury, pisarka
Animatorka kultury, aktywistka miejska, autorka książek "Zaufanie" (2015), "Ma być czysto" (2016). Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą (od 2009 w Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie), nagrodzona za działalność w zakresie kultury przez MKiDN (2014), stypendystka programu "Aktywność obywatelska" (2015).

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.