Miasto

Żywe obrazy – warsztaty w Sławkowie

Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego (Świetlica Krytyki Politycznej) została partnerem projektu „Żywe obrazy- wakacyjne warsztaty plastyczne”, organizowanego przez MOK w Sławkowie.

Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego (Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie) została partnerem projektu Żywe obrazy- wakacyjne warsztaty plastyczne, które koordynują i prowadzą pracownicy MOK w Sławkowie (finansowanie: Fundacja Orange).

Działania polegać będą na przeprowadzeniu warsztatów dla dzieci, w wyniku których uczestnicy stworzą animowane rekonstrukcje dzieł malarskich. Warsztaty nie tylko polegać będą na nauce produkcji filmów, kostiumów i scenografii, ale przede wszystkim pogłębią wiedzę na temat malarstwa dzieci biorących udział w zajęciach, co zwiększy ich kompetencje kulturowe. Projekt choć krótki, dzięki intensyfikacji warsztatów przyczyni się do bardziej świadomego odbioru dzieła sztuki, a jednocześnie będzie ciekawym i produktywnym sposobem spędzenia wolnego czasu przez dzieci. 

Jak piszą organizatorzy, finałem będą odwiedziny cieszyńskiej Krytyki Politycznej, otwarcie wystawy zdjęć prezentujących proces twórczy oraz pokaz animacji.

Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zachęca do zgłaszania się na zajęcia dzieci i młodzież w wieku 10- 18 lat drogą mailową: monikszlezak[at]wp.pl lub telefonicznie: 500 099 907.

 

Więcej informacji TUTAJ.

 

Projekt finansowany jest przez Fundację Orange.
 

  

 

 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Agnieszka Muras
Agnieszka Muras
Szkoła Liderów
Agnieszka Muras jest działaczką społeczną i koordynatorką programu kształcenia liderów miejskich w Fundacji Szkoła Liderów. Pracowała w HEAL Polska, działając na rzecz poprawy jakości powietrza oraz w Krytyce Politycznej, tworząc Świetlicę „Na Granicy” w Cieszynie.
Zamknij