Miasto

5. urodziny Świetlicy KP w Cieszynie

Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w listopadzie obchodzi swoje 5-te urodziny. Z tej okazji zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w koncertach, spotkaniach i dyskusjach.

Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w listopadzie obchodzi swoje 5. urodziny. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w koncertach, spotkaniach i dyskusjach.

W ciągu 5 lat swojej działalności Świetlica KP zorganizowała ponad 200 darmowych wydarzeń (koncertów, wykładów, dyskusji, paneli, warsztatów, pokazów filmowych) z zakresu kultury, sztuki, nauki, polityki, pomocy społecznej. Gościli u nas m.in.: śp. prof. Tadeusz Kowalik, prezydent RP Bronisław Komorowski, Jacek Żakowski, Joanna Rajkowska, Anna Baumgart, Hubert Czerepok, prof. Grzegorz Klaman, Stach Ruksza, prof. Jerzy Hausner, prof. Magdalena Środa, Henryka Krzywonos i wielu innych.


Zagrali u nas artyści krajowi i zagraniczni : Stara Rzeka, Dzieciuki, The Kurws, Mirt/ Ter, Berlinska Dróha, Piča z hoven.

Działalność Świetlicy KP od początku związana jest z Cieszynem, jego mieszkańcami oraz ich problemami. Świetlica przez ostatnie pięć lat nawiązała współpracę z organizacjami, szkołami i instytucjami na Śląsku Cieszyńskim oraz poza nim. Zespół Świetlicy otrzymał „Otwieracz”, coroczną nagrodę przyznawaną przez Creative Commons Polska za otwartość w obszarze kultury i edukacji, oraz został doceniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego za osiągnięcia w obszarze edukacji kulturalnej.

 

Wiele kwestii nie byłoby przez nas poruszonych, na forum gdyby nie dzieci i młodzież, z którymi pracujemy od początku naszego istnienia. Jesteśmy dumne, że możemy się z nimi spotykać na co dzień.

 

Dzięki O!Świetlicy dla dzieci prowadzonej przez Zespół Świetlicy Krytyki Politycznej przy wsparciu studentów i licealistów powstała subiektywna mapa Cieszyna oczami dzieci, wirtualna gra o współpracy, słuchowisko o mieście oraz święto ulicy Głębokiej (dwie edycje). Wydaliśmy też dwie książki dla dzieci (w 2015 ukaże się kolejna). Od pięciu lat w O!Świetlicy regularnie odbywają się warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz indywidualne zajęcia i korepetycje.

Przez 5 lat pomogło nam przeszło 100 osób (licealiści, studenci, osoby pracujące, seniorzy). Bez nich Świetlica nie mogłaby zaistnieć w tak szerokim wymiarze, za co chcemy im podziękować w piąte urodziny. Nie ma nas bez Was!

Dziękując wszystkim za te ostatnie pięć lat, zapraszamy gorąco na wydarzenia urodzinowe:

PROGRAM:

> 4 XI 2014 Koncert zespołu HAŃBA

godz. 20.00 / Świetlica Krytyki Politycznej

 

> 19 XI Piotr Bujak: Alternatywne sposoby mówienia o przemocy. Spotkanie z artystą i prezentacja filmu wideo pt. Visual excercises

godz. 18.00/ Świetlica Krytyki Politycznej

 

> 21. XI 2014 GRA/GRa/nica – koncert muzyki elektronicznej

start: godz. 19.00

 

Podczas koncertu wystąpią:

Polly Týkk
DJ 2 Lewe Ręce
Piotr Tkacz / Wojciech Kucharczyk
Gaap Kvlt
Kucharczyk
Krzysztof Mołdrzyk

27 XI 2014 Przemoc i nowy nacjonalizm

Spotkanie z Dariuszem Paczkowskim i Michałem Rauszerem

godz. 18.00/ Świetlica Krytyki Politycznej

> 28 XI Koncert zespołów: PIENIĄDZE i HOW LONG?

godz. 20.00 / Świetlica Krytyki Politycznej

 

 

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków MKiDN w ramach proj. „GRA/GRA/nica” oraz European Cultural Fundation.


Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

 

 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Agnieszka Muras
Agnieszka Muras
Szkoła Liderów
Agnieszka Muras jest działaczką społeczną i koordynatorką programu kształcenia liderów miejskich w Fundacji Szkoła Liderów. Pracowała w HEAL Polska, działając na rzecz poprawy jakości powietrza oraz w Krytyce Politycznej, tworząc Świetlicę „Na Granicy” w Cieszynie.
Zamknij