Miasto

5. rocznica katastrofy w Fukushimie

Jaki był prawdziwy przebieg tragicznych wydarzeń katastrofy 11 marca 2011 r. w Fukushimie oraz w kolejnych miesiącach i latach?

W 5. rocznicę katastrofy w Japonii spowodowanej technologią jądrową, trzęsieniem ziemi i tsunami w prefekturze Fukushima, Fundacja 'Midori’, Fundacja 'Strefa Zieleni’ i Społeczny Monitor Atomowy zapraszają serdecznie na projekcję filmu dokumentalnego oraz debatę panelową i dyskusję z udziałem publiczności poświęcone tym wydarzeniom i ich konsekwencjom.

Spotkanie odbędzie się 14 marca 2016 r. (poniedziałek), w godz. 17:00-19:15, w Warszawie, w siedzibie 'Krytyki Politycznej’ przy ul. Foksal 16, II piętro.

Program: 1. Projekcja filmu dokumentalnego pt. „Pełzająca elektrownia jądrowa” (32 min.) [*]
2. Panel dyskusyjny z udziałem:
# Barbary Henmi, współzałożycielki i prezeski Fundacji 'Midori’ oraz wieloletniej mieszkanki Tokio, obecnej tam także w momencie trzęsienia ziemi i katastrofy w EJ Fukushima
# Jana Haverkampa, eksperta Greenpeace ds. energetyki jądrowej na Europę Środkową i Wschodnią
# Marcina Harembskiego, szefa Społecznego Monitora Atomowego i analityka polityki jądrowej – moderator dyskusji i prowadzący spotkanie.

@ Jaki był prawdziwy przebieg tragicznych wydarzeń katastrofy 11 marca 2011 r. w Fukushimie oraz w kolejnych miesiącach i latach?
@ Jakie było i jest postępowanie przemysłu jądrowego i rządów w tym względzie?
@ Jaka sytuacja panuje obecnie z punktu widzenia społeczeństwa obywatelskiego?
@ Czego jeszcze nie wiemy w tej sprawie?
@ Jakie rodzi to konsekwencje dla nas jako ludzi i mieszkańców Polski?
@ Jak sobie radzą i nie radzą z konsekwencjami uchodźcy z Fukushimy i mieszkańcy Japonii?
@ Czy możemy nadal bezkrytycznie przyjmować zapewnienia o bezpieczeństwie energetyki jądrowej oraz jej przydatności dla ludzkości i dla Polski? 3.

Czas na pytania i odpowiedzi oraz dyskusję z publicznością.

[*] Film udostępniony dzięki uprzejmości Fundacji 'Strefa Zieleni’

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij