Archiwum

Nie dla ACTA! Demonstracje, petycje, blackouty

Ruszyła akcja "Nie dla ACTA" - można wziąć udział w demonstracji, napisać petycję do europosła lub dołączyć do internetowych blackoutów.

Protesty uliczne

Na Facebooku organizują się grupy, które szykują demonstracje uliczne w wielu miastach. Aktualnie zapowiadane są protesty w: Warszawie (24 stycznia i 25 stycznia), Krakowie, Lublinie, Katowicach, Poznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Szczytnie, Radomsku, Tarnowie, Białymstoku, Bielsko-Białej, Pile, Toruniu, Częstochowie, Gdyni, Sosnowcu, Zamościu i Rybniku. Zdecydowana większość z nich jest zaplanowana na środę, 25 stycznia.

Blackout

Do akcji można się włączyć poprzez blackout, czyli wyłączenie w akcie protestu własnej strony internetowej na jeden dzień. Wstępna data akcji to poniedziałek, 23 stycznia. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Apele i petycje

Najpilniejsza sprawa to skłonienie polskiego rządu do opóźnienia podpisywania ACTA, które zostało zaplanowane na 26 stycznia. Jeśli się zgadzasz z tym żądaniem i chcesz zaapelować do premiera Donalda Tuska, podpisz się pod petycją!

Organizacje pozarządowe już od miesięcy apelują do władz państwowych i europarlamentarzystów o odrzucenie porozumienia. Można również samemu wysyłać apel do europarlamentarzystów, który uświadomi im skalę i rangę problemu. Można zaproponować własną treść albo skorzystać z jednej z gotowych wersji:

Proponowana treść apelu internautów (wersja A)
Proponowana treść apelu internautów (wersja B)

Apel można wysłać do europarlamentarzystów, którzy uczestniczą w procesie decydowania o ostatecznym kształcie porozumienia: wszystkie adresy mailowe

Informacje pochodzą ze strony Fundacji Panoptykon.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij