Podcasty

Wyzwania Europy socjalnej [podcast]

Jakie są jednak perspektywy na nową „umowę społeczną” w Europie? Gościem Adama Ostolskiego jest Piotr Ostrowski, socjolog, badacz zbiorowych stosunków pracy i wiceprzewodniczący OPZZ.

„Stara umowa społeczna już nie działa” – ogłaszały niedawno europejskie związki zawodowe. Jakie są jednak perspektywy na nową „umowę społeczną” w Europie? Czy przyjęty niedawno Europejski Filar Praw Socjalnych to zbiór ogólników bez pokrycia czy realny krok w stronę Europy socjalnej? Czy swobodny przepływ osób osłabia czy wzmacnia pozycję pracowników? Dlaczego związkowcy z niektórych krajów popierają ideę europejskiej płacy minimalnej, a w innych są jej przeciwni? Co niedawne zmiany w funkcjonowaniu Unii Europejskiej oznaczają z punktu widzenia świata pracy?

Sprawdzamy to z Piotrem Ostrowskim, socjologiem, badaczem zbiorowych stosunków pracy i wiceprzewodniczącym OPZZ. Zaprasza Adam Ostolski.

**
Materiał powstał dzięki wsparciu Fundacji im. Friedricha Eberta 

**

Uruchamiamy serię podcastów krytycznych w różnych formatach: konfrontacji publicystów, pytań do ekspertek, sporów analityków – i co nam jeszcze przyjdzie do głowy.

Podcast sfinansowany dzięki wsparciu Fundacji im. Friedricha Eberta oraz wpłatom od naszych czytelników: krytykapolityczna.pl/wspieram

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Adam Ostolski
Adam Ostolski
Socjolog, publicysta
Socjolog, publicysta, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W nauce reprezentuje perspektywę teorii krytycznej, łączącej badanie społeczeństwa z zaangażowaniem w jego zmianę. Członek redakcji "Green European Journal". W Krytyce Politycznej od początku.
Zamknij